Як повірити лічильник на воду

Люди, яким пощастило проводити повірку лічильника пару років тому безкоштовно, тепер збентежені: водоканал знову хоче грошей. Чому ми знов платимо за повірку? Історія цього питання досить драматична для споживача.

Заплутане законодавство

1 грудня 2015 року в силу вступив новий Закон України “Про метрологію та метрологічну діяльність” за яким періодична повірка мала проводитись за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Тодішній директор КПП “Краматорський водоканал” Олександр Спільчак пообіцяв безкоштовну повірку з 1 лютого 2016 року, коли буде знайдене фінансування.

У лютому 2017 року ще одна радісна новина: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановила, що лічильники, встановлені в квартирах багатоповерхівок, повірятимуться на дому та за кошти водоканалу. Та радість була не довгою.

Вже 22 червня 2017 року був прийнятий Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Згідно з ним НКРЕКП вилучила зі складової тарифу повірку, монтаж та демонтаж приладів обліку.

9 листопада 2017 року до Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» внесені зміни, які поставили крапку в цьому питанні: за повірку та обслуговування лічильника холодної води платить власник приладу.

Процедура повірки лічильника в Краматорську

Про дату чергової повірки ви маєте отримати повідомлення від водоканалу за місяць до терміну. Повірка відбувається раз на три/чотири роки в залежності від приладу. Перевірити строк повірки завжди можна в особистому кабінеті на сайті.

Телефонуєте до абонентського відділу (0626) 48-97-28, 48-97-26, 48-97-33, 48-97-34, 48-97-35, 48-97-36, 48-97-38, 48-97-46 і замовляєте контролера, який у вас дома фіксує показники лічильника і дає акт на повірку.

Тільки після відвідин контролера:

  • знімаєте лічильник і несете його на повірку: до самого водоканалу або до Краматорського державного центру стандартизації, метрології та сертифікації (вул. Уральська, 9);
  • у водоканалі отримуєте акт про проведену повірку;
  • встановлюєте лічильник на місце;
  • через абонентський відділ водоканалу записуєтеся на техприйомку і очікуєте на  майстра, що опломбує лічильник.

Скільки коштує повірка лічильника

Це питання найбільш цікаве, оскільки в Краматорську є аж три варіанти:

Отже, вибір здається очевидним: повірка на Краматорському державному центрі стандартизації, метрології та сертифікації дешевше.

Та це тільки для тих, хто має забагато часу. Бо поїздки між Уральською та Південною посеред робочого дня не кожен може собі дозволити. Мабуть, саме з турботою про час споживача, робітники Ділянки контрольно-вимірювальних пристроїв КПП «Краматорський водоканал» рекомендують абонентам повіряти лічильник у фізичної особи підприємця Хоменко Романа Вадимовича, що зареєстрований 01.12.2017 року. Його офіс зручно стоїть через перехрестя від водоканалу.

Робітники КПП «Краматорський водоканал» рекомендують повіряти лічильники у підприємця

Окрім повірки прийдеться заплатити за опломбування 95,27 грн. та, якщо у вас немає родича з «золотими руками», викладете гроші за зняття, а потім установку лічильника. А це може коштувати від 200 до 800 грн.

На сайті водоканалу є ще одна послуга – повірка лічильника на дому. Коштує вона 390 грн і виконує її той самий ФОП. На сайті водоканалу сказано, що з цим підприємством укладений договір, бо воно має ліцензію та обладнання.

Цікаво, що водоканал повіряє лічильники в Краматорському державному центрі стандартизації, метрології та сертифікації, однак «накидує» за свої посередницькі послуги 50 грн. Мабуть, на таксі. І навіщо водоканал взагалі береться за це посередництво, а не відправляє споживачів до ФОПу, раз вже є з ним договір?

Олена Костенко, “Донеччина. ЗмІни”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies