Як працює волонтерський центр у Соледарській громаді

У першій декаді березня активісти в Соледарі об’єднались у волонтерський центр, щоб допомагати переселенцям, які почали прибувати в Соледарську громаду з гарячих точок Донеччини та Луганщини.


«У волонтерського центру нема керівника, кожен відповідальний за певний напрямок гуманітарки: засоби гігієни, продукти харчування, одяг, ліки», – розповідає Наталія Качур, одна з організаторок волонтерського центру.

Жінка працює в ДП «Артемсіль» у службі організації перевезень, тому вирішення логістичних питань з доставкою гуманітарних вантажів для неї від самого початку було зрозумілим. Загалом волонтерський центр у більшості створили ті люди, які працюють на містоутворюючому підприємстві.

Базується волонтерський центр у підвальному приміщенні. Від самого початку налагодили партнерство з гуманітарними організаціями Вінничини та Львівщини,  які почали доставляти гуманітарку в Соледарську громаду. Співпрацюють через ГО «Соледарська платформа ініціатив». Від ЮНІСЕФ також отримували засоби гігієни та медикаменти.

У Фейсбуці створили групу Волонтерський центр м.Соледар – своєрідний ланцюг допомоги, де активно обговорюються питання пошуку місць для тимчасового проживання переселенців, пошуку необхідних речей для переселенців.

Загалом у волонтерському центрі на постійній основі задіяні 12 людей.

«Ті соледарці які через війну поїхали в інші регіони, рятуючи у першу чергу дітей, також долучаються до збору та відправлення гуманітарної допомоги жителям Соледарської громади, які залишились вдома», – каже Наталя.

Ті громадські організації та об’єднання, які до війни були партнерами Соледарської громади, не залишились осторонь та також надають підтримку.

Від початку весни  волонтери Соледара почали налагоджувати контакти з гуманітарними штабами в різних частинах України, їх контактами поділились колеги. Писали офіційні листи від громадської організації, домовлялись за вантаж. Потім шукали водіїв, які можуть підвантажити гуманітарку та довезти її до сусіднього Бахмуту або навіть у місто.

«Ніхто з водіїв не брав гроші за доставку, всі розуміють, наскільки важлива така підтримка», – ділиться Наталя.

Станом на 31 березня в Соледарській громаді були зареєстровані понад 800 переселенців. Люди їдуть з Сєвєродонецька, Попасної, Рубіжного, Комишувахи, Лисичанська, були навіть з Харкова та Маріуполя.

Усім, хто приходить до волонтерського центру, надають різного виду підтримку. По-перше, пояснюють необхідність реєстрації довідки переселенця в ЦНАПі. По-друге, допомагають знайти житло.

ДП «Артемсіль» надало 19 місць у готелі, ті жителі, які виїхали, пускають до себе переселенців. У самому Соледарі людей не так багато, більше їх розселені по селам та селищам, які входять до складу Соледарської громади.

Окрім переселенців, волонтерський штаб допомагає й місцевим жителям, які потребують підтримки. Перелік таких людей отримали в соціальних службах.

Грошову підтримку для закупівлі необхідного збирають на картку, потім звітують за витрачене. Збирають гуманітарку й серед місцевих жителів, приносять одяг, книжки для дітей, іграшки, канцелярію та ліки.

«Намагаємось знайти все, за чим звертаються нужденні. Через старост передаємо на села памперси, дитяче харчування», – розповідає жінка.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»

Джерело фото: Волонтерський центр Соледару


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies