Як пройшов День біологічного різноманіття

Інтерв’ю зі співробітниками Регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» біологом науково-дослідного відділу Галиною Семеніхіною та провідним фахівцем з екологічної освіти Оксаною Шелудченко

Які заходи ви проводили до Дня біологічного різноманіття?

ГС: Ми проводили в Олександро-Калинівській школі екологічний квест «Еко-життя», саме присвячений дню біологічного різноманіття й темою його було, як правильно себе поводити в природі, щоб зберегти її. Наприклад, було таке завдання – дітям треба було правильно розсортувати відходи й таким чином вони дізнавалися які можна переробити, а які ні. Потім вони через ребуси знайомилися з нашими тваринами й птахами. Хтось дізнавався вперше, що у нас існують такі птахи та тварини, а хтось вже знав їх й швидко відгадував. Їм сподобалося й вони ще ближче стали до цієї теми.

ОШ: Також ми, як завжди, проводимо лекції на цю тему по школах нашого міста. У понеділок були у школі № 9 . Розповідали про те, що треба берегти природу, що не можна вирубувати дерева для того, щоб був дім для тварин. Що людина не має такого права лишати когось життя й ми говорили про те, що маємо жити разом на нашій планеті. Окрім уроків, яки ми проводимо, у нас постійно проходять екскурсії на яких ми вчимо берегти природу. Вчора ми проводили екскурсію для дітей й сьогодні в нас екскурсія й завтра буде. Тобто кожного дня люди приїжджають, щоб помилуватися красою парку.

Що таке біологічне різноманіття?

ГС: Біологічне різноманіття – це всі живі істоти, які існують на планеті від бактерій до ссавців й людина в тому числі є частиною цього біорізноманіття. Вона впливає на всі інші живі організми й так само вони впливають на неї. Історія така, що в 1992 році в Ріо-де-Жанейро була підписана конвенція про біологічне різноманіття й саме тоді було прийнято цей термін. Починаючи з 2000-го року ввели Міжнародний день біологічного різноманіття й стали відзначати 22-го травня. Україна теж долучилася до цієї конвенції й ратифікувала її в 1994-му році.

Які шляхи збереження біорізноманіття?

ГС: Шляхів збереження багато. Основні – це створення Червоної книги України, програм охорони й відтворення окремих видів, створення різних екомереж, які зберігають також біорізноманіття, боротьба зі знищенням рідкісних тварин та видів, що зникають. В тому числі й пропаганда серед населення, тобто доносити до людей, що треба зберігати ці види, які зникають, бо їх вже не відтвориш. Ну й також території природно-заповідного фонду. В нашому парку є й тварини й рослини, які занесені до Червоної книги України: сон-трава, первоцвіти, ковила (12-ть видів росте, а 7-м з них занесені до Червоної книги України), також є рідкісні птахи – дикі качки, білі лебеді й тварини – косулі, дикі кабани тощо.

Юлія Дерека


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies