Як самостійно підтягнути українську мову: тренажери, сервіси, додатки для вивчення української онлайн

16985
4 коментарі

Як самостійно підтягнути українську мову: тренажери, сервіси, додатки для вивчення української онлайн

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» поступово та наполегливо впроваджується в нашу діяльність. Багато хто вже задумався над тим, як вивчити українську мову швидко та, бажано, безкоштовно. Держава поки що тільки обіцяє допомогти в цій справі. Про наміри запустити безкоштовну онлайн-платформу з 1 вересня 2020 року давно заявило Міністерство культури, молоді та спорту. Мовні курси онлайн будуть поділені за категоріями, в залежності від рівня слухачів: для початківців та тих, хто вже давно опановує програми для вивчення державної мови.

Однак законодавство не чекає поки чиновники виконають свої обіцянки. Прямо зараз вже в офіційних обставинах українською мовою мають розмовляти кандидати на посади держслужбовців та самі посадовці,  нотаріуси та адвокати, освітяни і працівники патронатних служб, медики, управлінці державних та комунальних підприємств, особи, які планують отримати українське громадянство.

Донеччина виявилась не готовою запропонувати достатньо курсів. Можна знайти репетитора або варіанти групової роботи. Наприклад, Український розмовний клуб Файно в Краматорську пропонує мовні курси для дорослих, де можливе вивчення з нуля української мови. Та не кожному зручно ходити на мовні курси після роботи чи у вихідний.

Самостійно можна займатись за допомогою смартфону онлайн через спеціальні сервіси.

 

Сайти для вивчення мови

 

Офіційний сайт української мови – ресурс цікавий чинним та старим правописом. Має завантажені шкільні підручники для всіх класів, правила української мови, а також словник синонімів. Містить цікаві відео, з яких можна дізнатись, що таке біціґлі чи гузиця. А в розділі «Антисуржик» можна знайти «улюблені» вислови і замінити їх на правильні. Також є розділ, де в таблицях можна поставити свої питання і почитати відповіді на інші.

Ресурс «Є-мова» орієнтований на російськомовних українців і робота з ним починається з того, що тут пропонують пройти тести онлайн для визначення рівня володіння українською. Коли рівень встановлено, ви отримаєте навчальні матеріали: невеликі відео,  тексти. До кожного заняття є практичні вправи.

На освітній платформі EdEra є цілі два курси: «Українська мова I» та «Лайфхаки за української мови. Підготовка до ЗНО» для кращої підготовки до зовнішнього тестування. Такі курси – зручний самовчитель не лише для учнів 9-11 класів, а й для тих, хто мову вивчав давно в школі і тепер хоче зрозуміти, з чого почати відновлення своїх мовних навичок.

Інтернет-портал «Словотвір» для тих, хто дбає, щоб мова звучала чисто і не любить використовувати іншомовні слова. Тут клондайк цікавих замінників та результат колективного творчого пошуку перекладів «чужизмів». Ви також можете придумати власний варіант перекладу і спілкуватись з адептами порталу. Як вам такі переклади: аніме – «япультики», коворкінґ – «співробітня», «віп-зона» – панський кут, чипси – «скиблики», а попкорн – «баранці»?

Тренажер з правопису української мови – зручний ресурс, де можна легко і швидко напрацьовувати знання. Основні правила в таблицях і схемах, велика кількість невеличких завдань, у яких одразу видно, де ви помиляєтесь. До всіх правил є відеоуроки та вправи з підказками.

Експрес-уроки української від Олександра Авраменка. Олександр Авраменко став відомим учителем української мови завдяки коротким і захопливим «експрес-урокам української». На сайті 300 уроків на різноманітні теми. Також є добірка радіопередач «Загадки мови», які можна просто завантажити на свій девайс і слухати в дорозі. Уроки від Авраменка називають вишуканими десертами для справжніх гурманів української. Їх дійсно варто скуштувати, щоб не тільки знати, як правильно говорити українською, а й насолоджуватись нею.

 

LanguageTool – онлайн-ресурс, що допомагає перевірити, наскільки моя граматика української мови відповідає правилам та вірно використовується у текстах та спілкуванні. Також цим інструментом можна перевірити орфографію та стилістику в українських текстах. Максимальний розмір тексту на перевірку безкоштовною версією – 20 тисяч символів. Також до комп’ютера можна завантажити додаток, щоб користуватись ним безпосередньо у браузері. Зручно, що помилкове слово підсвічується в тексті певним кольором залежно від типу помилки. А коли наводите курсор, вам пропонуються більш благозвучні варіанти заміни.

Мобільні додатки

Mova

Ціла родина Лепетунів, які мають вигляд рожевих язичків, у мультиках розповідають свої історії, а також пояснюють правила правопису, розповідають, як слід користуватись мовою, щоб побороти суржик. Тут можна робити диктанти, перевіряти власний текст на помилки, а в бібліотеці знайти безліч веселих картинок зі словами.

Як самостійно підтягнути українську мову: тренажери, сервіси, додатки для вивчення української онлайн - Фото №1

Слова зі слова

Інтерактивна гра, справжній мовний тренажер, в якому потрібно з одного слова складати інші. За це дають монети, на які можна купувати підказки. Монети стають в нагоді, коли виникають труднощі з підбором нових слів.

R.I.D.

Програма щодня відкриває три нових слова. За вивчення слів отримуєте «піщинки часу» – ігрову грошову одиницю. Так росте ваш рейтинг. Також ви можете пропонувати свої слова і таким чином поповнювати словник для інших користувачів застосунку.

 

Олена Костенко, «Донеччина. ЗмІнИ»

Як самостійно підтягнути українську мову: тренажери, сервіси, додатки для вивчення української онлайн - Фото №2

Як самостійно підтягнути українську мову: тренажери, сервіси, додатки для вивчення української онлайн - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


4 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
андрей
1 рік тому

нихуя не понятно

Кіра
6 місяці тому

Доброго вечора, ваш сайт допоміг мені розмовляти тільки українською дякую ви найкращі)))

Останнє редагування 6 місяці тому від Кіра
Юрій
30 днів тому

Додайте сайт https://yak-pyshetsya.com (Форми слів української мови онлайн). Особливістю сайту є живий пошук будь-якого слова по книгах, що дозволяє швидко знайти приклади використання того чи іншого слова в літературі.


Новини

Відео

Аналітика