«Як ти, кохана(ий)?»: волонтери створили посібник, який допоможе підтримувати стосунки на відстані

Волонтерський проєкт «Як ти, брате?» випустив посібник «Як ти, кохана(ий)?», який покликаний розвивати взаємну допомогу та підтримку під час війни, перебуваючи на відстані.

Посібник буде корисним як військовим, так і цивільним людям.

Засновник проєкту – психотерапевт і соціальний психолог Антон Семенов. З перших днів повномасштабної війни він працює з військовими та консультує ТрО ЗСУ щодо профілактики та запобігання самогубствам.

Разом з командою він розробляє посібники, які містять прості та дієві алгоритми взаємодії в складних ситуаціях.

«Стосунки на відстані не допоможуть вам розв’язати свої проблеми, але можуть дати мотивацію жити далі, орієнтири для прийняття рішень і віру в майбутнє», – каже Антон Семенов.

«Як ти, кохана(ий)?» – прості кроки та алгоритми для збереження стосунків на відстані

Посібник «Як ти, кохана(ий)?» — це дуже проста та зручна інструкція про те, як розмовляти з тими, хто не поруч і підтримувати одне одного.

У ньому йдеться про те, як організувати спілкування з близькими так, щоб стосунки не руйнувались через відстань, а навпаки, покращувались та давали потрібний ресурс. Крім того, він містить рекомендації про те, як полегшити адаптацію при поверненні та возз’єднанні.

Наприклад, щоразу під час спілкування в розлуці пропонується застосовувати алгоритм: «Стан – новини – плани», в якому розповідаєте про себе і свій настрій, а потім запитуєте у близької людини, як вона почуває себе. Спочатку розповідаєте, що змінилось у вас, а потім цікавитесь про зміни у співрозмовника. Це допоможе зняти напругу вже на самому початку розмови, особливо якщо йдеться про спілкування з військовими.

Також психологи розповідають про те, як впоратися з тривогою та не приховувати її від близької людини, вважаючи, що так буде краще для неї. Вони наголошують, що така поведінка навпаки, посилює хвилювання й заважає порозумінню. Для таких випадків пропонують простий та дієвий алгоритм, який допоможе повернутися в нормальний стан.

Крім того, посібник «Як ти, кохана(ий)?» містить 4 Додатки з рекомендаціями про те, як:

  • розмовляти з дітьми;
  • налаштувати режим спілкування;
  • побудувати розмови на відстані (розгорнутий алгоритм);
  • розв’язувати та обговорювати складні питання.

Посібник безкоштовний. Його можна завантажити на сайті проєкту або замовити друковану версію «Новою поштою».

Читайте також: В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies