Волонтерський проєкт «Як ти, брате?» випустив посібник «Як ти, кохана(ий)?», який покликаний розвивати взаємну допомогу та підтримку під час війни, перебуваючи на відстані.
Посібник буде корисним як військовим, так і цивільним людям.
Засновник проєкту – психотерапевт і соціальний психолог Антон Семенов. З перших днів повномасштабної війни він працює з військовими та консультує ТрО ЗСУ щодо профілактики та запобігання самогубствам.
Разом з командою він розробляє посібники, які містять прості та дієві алгоритми взаємодії в складних ситуаціях.
«Стосунки на відстані не допоможуть вам розв’язати свої проблеми, але можуть дати мотивацію жити далі, орієнтири для прийняття рішень і віру в майбутнє», – каже Антон Семенов.
«Як ти, кохана(ий)?» – прості кроки та алгоритми для збереження стосунків на відстані
Посібник «Як ти, кохана(ий)?» — це дуже проста та зручна інструкція про те, як розмовляти з тими, хто не поруч і підтримувати одне одного.
У ньому йдеться про те, як організувати спілкування з близькими так, щоб стосунки не руйнувались через відстань, а навпаки, покращувались та давали потрібний ресурс. Крім того, він містить рекомендації про те, як полегшити адаптацію при поверненні та возз’єднанні.
Наприклад, щоразу під час спілкування в розлуці пропонується застосовувати алгоритм: «Стан – новини – плани», в якому розповідаєте про себе і свій настрій, а потім запитуєте у близької людини, як вона почуває себе. Спочатку розповідаєте, що змінилось у вас, а потім цікавитесь про зміни у співрозмовника. Це допоможе зняти напругу вже на самому початку розмови, особливо якщо йдеться про спілкування з військовими.
Також психологи розповідають про те, як впоратися з тривогою та не приховувати її від близької людини, вважаючи, що так буде краще для неї. Вони наголошують, що така поведінка навпаки, посилює хвилювання й заважає порозумінню. Для таких випадків пропонують простий та дієвий алгоритм, який допоможе повернутися в нормальний стан.
Крім того, посібник «Як ти, кохана(ий)?» містить 4 Додатки з рекомендаціями про те, як:
- розмовляти з дітьми;
- налаштувати режим спілкування;
- побудувати розмови на відстані (розгорнутий алгоритм);
- розв’язувати та обговорювати складні питання.
Посібник безкоштовний. Його можна завантажити на сайті проєкту або замовити друковану версію «Новою поштою».
Читайте також: В Україні створили гарячу лінію допомоги для подолання страху, пов’язаного з війною
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!