Як у Костянтинівці створюється молодіжна рада
Молодіжна рада – інструмент молодіжного «голосу», який дає можливість почути молодих людей. Це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах місцевого самоврядування з представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях.
Понад 30 дівчат та хлопців виявили бажання стати частиною молодіжної ради Костянтинівської громади. Молоді, креативні, амбітні та головне – сповненні бажання змінити місто, в якому вони живуть. Деякі вже мають не просто ідеї, а конкретні пропозиції щодо його покращення.
«У мене є конкретні пропозиції – перенести зупинку по вулиці Громова, оскільки там вона заважає робити маневри автомобілям, коли стоїть автобус. Є також зауваження щодо розташування дорожніх знаків», – розповідає місцева мешканка, кандидатка у молодіжну раду Вікторія Кузьміна.
Серед учасників-претендентів студенти, лідери думок, старшокласники, активні й не дуже дівчата та хлопці 14-35 років. Їх делегували навчальні заклади, організації або ж вони висунили свою кандидатуру самі.
«Вона (молодіжна рада) є, але вона у старому складі й там вже не присутня молодь. Вона складе свої повноваження і буде рада при КМР, де чітко визначено, що туди входить молодь від 14-15 років. Це місток між молоддю та органами місцевого самоврядування», – говорить завідувачка сектора сім’ї та молоді Костянтинівської ТГ завідувачка сектору Світлана Ткаченко.
Для деяких громад такий досвід стане абсолютно новим. Отже, варто дізнатися про алгоритм створення молодіжної ради.
Читайте також Як Селидівська молодіжна рада долучається до розвитку громади
Як створюється молодіжна рада – покрокова інструкція
Крок №1. Підготовчий етап – створення ініціативної групи, проведення інформаційної кампанії та збір документів.
«Спочатку була сформована ініціативна група. Це були представники різних галузей: юристи, освітяни, молодь. І ми займалися саме прийомом документів, щоб усі етапи були опрацьовані так, як це прописано у положенні про створення молодіжної ради», – пояснює секретарка ініціативної групи Людмила Гладиш.
Крок №2. Установчі збори – визначення кандидатів до складу молодіжної ради (Їх має бути не більше 35).
«Сьогодні відбуваються установчі збори до молодіжної ради, де самі кандидати будуть формувати свою молодіжну раду. Протягом цих зборів молодь повинна визначитися чи потрібно їм це, чи хочуть вони працювати на користь свого міста. Їх має бути до 35-ти. Тобто усі сьогоднішні кандидати можуть пройти до складу майбутньої молодіжної ради», – говорить Людмила Гладиш.
«Буде протокол, який оприлюднюється протягом трьох днів на електронному сайті міста. Після цього ми лобіюємо інтереси наших кандидатів до складу молодіжної ради, шляхом складання проєкту рішення міської ради», – додає Світлана Ткаченко.
Крок №3. Голосування депутатів – винесення питання та перелік кандидатів на розгляд сесії Костянтинівської ТГ.
«Ми затвердили, що всі ці 34 людини, які подалися, виноситимуться на сесію. Якщо міськрада затвердить перелік кандидатів… (затвердять кількісний склад, затвердять кожну людину поіменно), то це і буде той склад, який продовжить свою діяльність в молодіжній раді», – каже юристка, кандидатка до молодіжної ради Валерія Тіщенко.
«Депутатам ми будемо аргументувати доцільність цього молодіжного інструменту, бо вони можуть бути присутніми й на сесії міської ради, і зустрічатися з депутатами, керівником громади та просувати свої проєкти та комунікувати з місцевою владою», – говорить Світлана Ткаченко.
Крок №4. Проведення засідання молодіжної ради.
«Потім буде затверджене положення, згідно з яким буде працювати молодіжна рада. Вона вже на своїх зборах обере свого голову, заступника, секретаря. Створять регламент роботи та оберуть напрямки, за якими працюватимуть», – пояснює Світлана Ткаченко.
Читайте також Для чого громаді потрібна Молодіжна рада
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!