Як у Краматорську розвивають письменницьку спільноту

18305
коментарі відсутні

Як у Краматорську розвивають письменницьку спільноту

«Клуб Анонімних Авторів» у Краматорську діє трохи менше року. Зустрічі проходять раз на тиждень і до них може приєднатися кожен, хто хоче писати художню літературу. Жодних обмежень ані у віці, ані у статі немає. Як проходять такі занять та що на них роблять, наші журналісти дізнатися у одного з модераторів краматорського «Клубу Анонімних Авторів» Олени Кудаєвої. 

Спільнота, де автори-початківці почуваються вільно 

«Писати може кожен», – пояснює модераторка «Клубу Анонімних Авторів» у Краматорську Олена Кудаєва на моє запитання, чи вчать вони писати тих, хто не вміє. На їхніх заняттях приймають будь-які тексти, незалежно від жанру та стилістики. Тут – лише конструктивна критика, творчі вправи, а найголовніше –  до всього цього може долучитися будь-хто. 

«Клуб Анонімних Авторів» заснувала у липні 2015 року письменниця Таіс Золотковська. До занять могли долучатися як письменники-початківці, так і ті, хто вже мав досвід. Нині такі Клуби існують у понад 20 містах України.  У Краматорську ініціаторкою таких занять з письменництва стала Олена Кудаєва. Жінка зізнається, що давно хотіла створювати художню літературу. У фейсбуці Олена натрапила на Таіс Золотковську, яка запропонувала вступити до «Клубу Анонімних Авторів» та створити такий у себе у місті, виконавши певні умови. Одна з них – захід мають вести 2 модератори. 

«Цей клуб створювався для того, щоб зібрати людей, які хочуть писати, зібрати в Краматорську таку письменницьку спільноту, в якій людина могла б прийти і знайти своїх однодумців, почитати власні твори», – розповіла Олена.

 

Як у Краматорську розвивають письменницьку спільноту - Фото №1

Фото з архіву Олени Кудаєвої

 

Отож, жінка розпочала пошуки. Зокрема Олена довго не могла знайти приміщення для проведення занять. Їй пропонували оренду, але зустрічі «Клубу» безкоштовні. Пошуки тривали, поки жінка не стала волонтеркою благодійного фонду «Карітас Краматорськ». Там Олена знайшла і приміщення, і другого модератора – Ольгу Єфімову. Перша зустріч анонімних авторів відбулася торік у вересні.

Як у Краматорську розвивають письменницьку спільноту - Фото №2

Фото з архіву Олени Кудаєвої

 

«Спочатку нас було троє, потім близько п’яти. Згодом ставало все більше і більше. Нині постійних учасників близько 8. Ми збираємося різним складом. Також на фейсбуці є закрита група нашого клубу, яка складається з 30 осіб», – каже модераторка «Клубу Анонімних Авторів» у Краматорську Олена Кудаєва.

Нині заняття клубу відбуваються раз на тиждень.

Кожної зустрічі – тексти 

Заняття відбуваються у Краматорську та до них подеколи долучаються й мешканці Костянтинівки, Дружківки та Бахмута онлайн. Автори-аматори вправляються у творчому письмі: експромт  та спринтерський текст. Тематика, за якою потрібно написати, може задаватися як модераторами, так і самими учасниками, а час чітко визначений. Зокрема для написання експромту дається 15 хвилин, а спринтерського тексту – 7 хвилин. 

Як у Краматорську розвивають письменницьку спільноту - Фото №3

Фото з архіву Олени Кудаєвої

 

«У чому особливість наших зустрічей? Кожна з них не прив’язана одна до одної: завжди різна тематика, різні люди. Тобто ти приходиш і завжди вливаєшся. У нас нема такого, що три зустрічі назад ми щось обговорювали, а ти пропустив і не розумієш», – пояснює Олена.   

Серед тем попередніх занять: описати свій день від імені чеширського кота; якщо собака міг говорити, то що він сказав би про свого господаря; написати про двох персонажів, які хочуть робити одне й те ж, але різними способами.  Під час зустрічей пишуть не лише прозу, а й одного разу пробували поезію. Також автори-початківці отримують корисні знання для написання творів: як викликати у своїх читачів різноманітні емоції, почуття, розвивати власну уяву, редагувати тощо. 

Як у Краматорську розвивають письменницьку спільноту - Фото №4

Фото з архіву Олени Кудаєвої

 

Цього року краматорський «Клуб Анонімних Авторів» проводив великодні читання. На них письменники-аматори могли приносити твори, які пишуть поза зустрічами. 

«У нас взагалі простір без критики. Це як? У нас критика тільки конструктивна. У нас немає відгуків, що ти написав погано. Ми говоримо виключно з «я»-позиції. Якщо людина прочитала, ти можеш дати свій фідбек, сказати, які почуття та думки викликав текст», – каже модераторка «Клубу Анонімних Авторів» у Краматорську Олена Кудаєва.

Із найближчих планів клубу – переїзд у нове приміщення, яке поки що шукають. А от із амбітного – видання збірки кращих творів анонімним авторів.  

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика