Як в Олександрівській громаді заманюватимуть туристів

За розповідями місцевих краєзнавців, село Некременне, що входить до складу Олександрівської об’єднаної територіальної громади, засноване у XVIII сторіччі запорозькими козаками. Нині тут пам’ятають свою історію і хочуть розповісти її іншим, тому розробили туристичний маршрут, а також культурну програму.

Некременне – козацьке село

Сільськогосподарські знаряддя праці ХІХ сторіччя, облаштовані у залах світлиця та кухня – так виглядає музей історії села Некременне Олександрівської селищної ОТГ. Заснований він 1982 року, нині налічує 9 експозиційних кімнат та сотні експонатів, зібраних з усіх куточків села.

Експонати у музеї

Керівниця музею Тетяна Федоренко розповідає, що в Олександрівській громаді хочуть створити туристичний маршрут, а Некременне зробити ключовою локацією. У села багата історія.

«Засновником у нас був козак Бакай. З джерела, що знаходиться на хуторі Бакай, розпочиналося життя села Некременне. Після ліквідації Запорізької Січі хтось із козаків пішов у царську армію, а хтось – у дике поле. Так йшов козак Бакай, був старий і сивий, і натрапив на джерело, сам захотів попити і коня напоїти. І як поглянув на наші степи, то й вирішив переїхати сюди та родичів перевезти», – говорить керівниця музею історії села Тетяна Федоренко.

Однак одним Некременним не обмежаться. Планують також туристичний маршрут до Високопілля, Новоолександрівки та інших населених пунктів громади.

Світлиця у музеї

«На гостини до баби Гавришихи»

Також у Некременному створили культурну програму, яку хотіли випробувати на весняних канікулах. Назвали її «На гостини до баби Гавришихи». До села хотіли запросити дітей не лише громади, а й з інших шкіл Донеччини. Однак, карантин змінив плани.

«Ми хочемо таку тему розвивати, як бабуся. До цього нас підштовхнула книжка Олега Гавриша «Казки баби Гавришихи». Саме тут у селі Некременному жила баба Гавришиха, його бабуся. Вони дітьми збиралися на канікули з усіх куточків не тільки Донецької області. І баба Гавришиха розповідала їм жахливі казки», – говорить головна спеціалістка відділу культури, розвитку туризму та краєзнавства Олександрівської селищної ради Людмила Бобровська.

Сама програма триватиме 3 години, усіх гостей поділять на дві команди: одна пройде квестом, де її зустрічатимуть казкові герої, а інша знайомитиметься з експозицією про бабусю у приміщенні колишньої школи, де нині в одній будівлі розташовуються різні установи, зокрема, сільський клуб, невелика тренажерна зала та кінотеатр.

«Ми з працівниками музею придумали такий конкурс: як ти уявляєш свою бабусю. Вони вже принесли сіна, а також великі платки. Кожен повинен пригадати свою бабусю, уявити і відтворити її. Далі буде музейна кімната, ми вже почали її облаштовувати у сільському побуті. На другому поверсі у нас будуть майстер-класи. Туди запрошуємо місцевих майстринь. А також буде кімната жахів», – каже Людмила Бобровська.

Такі заходи планують проводити тут на зелені та різдвяні свята.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies