Як в Олександрії допомагають інтегруватися переселенцям
З початку повномасштабного вторгнення Олександрія стала містом, яке прийняло тисячі переселенців зі сходу. Спочатку сюди переважно приїжджали харків’яни. Згодом побільшало евакуйованих з Донеччини та Луганщини.
Нині через місто курсує евакуаційний потяг з Покровська, тож потік тих, хто потребує допомоги, лишається значним. Зібрали добірку матеріалів, де розповідаємо про організацію надання допомоги переселенцям, інтеграційні заходи, роботу волонтерів тощо.
Як Олександрія приймає переселенців зі сходу
Олександрія на Кіровоградщині стала однією з громад, де приймають переселенців. Людей розміщують у місця компактного поселення. Як облаштувалися переселенці на новому місці – дивіться у відео.
«Вільно хаб» в Олександрії згуртовує місцевих мешканців та переселенців
«Вільно хаб» в Олександрії – проєкт, направлений на гуртування дітей та молоді як серед місцевих, так і переселенців. Діє осередок при центральній міській бібліотеці. Подібні хаби вже відкрили і в інших містах України.
Переселенці стали живими книгами в Олександрії
Люди – живі книги. Своїми історіями та порадами з усіма охочими ділилися переселенці та місцеві мешканці в Олександрії. «Жива бібліотека» діяла просто неба на День молоді. Організувала акцію місцева громадська організація «Десяте квітня».
Де в Олександрії отримати гуманітарну допомогу?
Нині в Олександрії Кіровоградської області офіційно зареєстровано 8700 переселенців. Неофіційна цифра понад удвічі більша. Багато людей потребують гуманітарної допомоги: не вистачає продуктів, одягу, засобів гігієни. Надають таку підтримку волонтерські та гуманітарні штаби. Великих у місті – чотири. Вони об’єднані однією електронною базою, що дозволяє спростити облік та налагодити процес видачі допомоги. Долучилися до волонтерської діяльності в тому числі і релігійні організації.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!