Як волонтерам та АТОвцям подолати емоційне вигорання

Як попередити емоційне вигорання або боротися з цією проблемою, якщо уникнути її не вдалося. Про це у ДніпроОДА 3-го лютого дізнавалися волонтери, АТОвці та рідні загиблих бійців. Для них організували цілу серію психологічних тренінгів, повідомила координатор Центру допомоги учасникам АТО при облдержадміністрації Наталія Шуліка.

«Це вже другий подібний тренінг у ДніпроОДА. Емоційне вигорання – актуальна тема. Дуже часто люди не помічають проблеми, а вона існує. Якщо  порушується якась із базових потреб – сон, харчування, відпочинок, то накопичується втома. Людина починає робити все як автомат, не помічаючи нічого навколо. Звичайно, у такому стані в жодному разі не можна працювати з людьми, тому що ніякої користі це не принесе», – наголосила Наталія Шуліка.

Як боротися з емоційним вигоранням учасникам тренінгу розповідав психотерапевт Максим Чечот.

«Те, про що ми говоримо – реальна проблема. Зібралися разом, щоб розібратися, як саме боротися з цією хворобою – емоційним вигоранням. Основні рекомендації  прості – спати, їсти і любити», – розповів Максим Чечот.

Учасниця тренінгу, волонтер куточка «Вокзал-Дніпро» Ірина Жогова вважає, що тема емоційного вигорання актуальна для всіх волонтерів – і тих, хто допомагає тваринам, і тих, хто займається людьми похилого віку або військовими.

«Навіть на залізничному вокзалі психологічна підтримка для бійців актуальна. А енергетичні та емоційні запаси волонтерів не безмежні, і нам також потрібно їх відновлювати. Такі зустрічі дуже допомагають. Це можливість емоційно розрядитися, поспілкуватися, виговоритися», – поділилася Ірина Жогова.

Наступний психологічний тренінг у ДніпроОДА запланований вже цього тижня.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies