Станом на сьогодні у Слов’янську залишаються понад 50 тисяч жителів. У місті почали запускати котельні, працює водопостачання та соціальна інфраструктура.
Про те, як живе місто на Донеччині, яке обстрілюють російські окупанти, розповів начальник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях в ефірі “Суспільне. Студія”.
Опалення. За його словами, з 1 листопада у місті почали запускати котельні. У стаціонарах лікарень Слов’янська опалення запустили ще 22 жовтня.
Водопостачання. Через російські обстріли, які цілять переважно по інраструктурі, місцева влада Слов’янська готується до будь-яких сценаріїв. Наразі вода у місті є, але що буде завтра невідомо, оскільки підстанції розташовані поза населеним пунктом. На випадок, якщо не буде централізованого водопостачання, облаштовують свердловини для забору технічної води.
Соціальна інфраструктура. Станом на початок листопада у Слов’янську працюють всі банки, магазини, ринок, медичні заклади та пологовий будинок, який єдиний лишився в Донецькій області.
Крім того, третій рік поспіль у місті працюють соціальні їдальні, де безкоштовно людей нагодують обідами. Для цього не потрібно ніяких документів. Скористатися цією послугою можуть не тільки жителі Слов’янської громади, а всі, хто має потребу у харчуванні.
Евакуація. За словами Вадима Ляха, евакуація у громаді триває щодня, вона не зупиняється. Людей вивозять до Павлограда Дніпропетровської області, де є обласний евакуаційний хаб. Там людям допоможуть виїхати у безпечне місце, нададуть все можливе.
Крім того, зараз триває евакуація у Львівську область, а родинам із дітьми пропонують виїхати у Закарпатську та Київську області.
Ремонт пошкоджених будинків. У місті російськими обстрілами пошкоджені близько тисячі багатоквартирних і приватних будинків, також пошкоджені об’єкти соціальної інфраструктури. Перш за все у таких спорудах відновлюють дахи, щоб зберегти будинки від впливу руйнівних природних чинників (дощу, снігу, вітрів тощо).
Як додав керівник МВА, у близько 100 будинках вже відновлені дахи та вікна. Ще у трьох будинках, які постраждали у 2022 році, у цьому році закінчують ремонтні роботи.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!