“Янголи Спасіння” рятують життя та надають невідкладну допомогу всім, хто її потребує

Благодійний фонд «Янголи Спасіння» створили у Слов’янську одразу після початку повномасштабної війни. Тоді, коли вперше їхали під шквальними обстрілами з боку армії рф до Волновахи задля евакуації людей, команда налічувала не більше, ніж 10 волонтерів. У той час ніхто не думав, що за 2 роки роботи фонд охопить своєю допомогою понад 4 млн тих, хто її потребував. Спільна ідея об’єднала людей з чуйними серцями, які згодом заснували фонд.

Евакуація була і залишається найголовнішим напрямком роботи

Від початку існування благодійного фонду «Янголи Спасіння» і до сьогодні невід’ємною частиною місії волонтерів залишається евакуація.

«Ми не планували створювати фонд та займатися благодійною діяльністю, але 24 лютого 2022 року змінило все. Разом із родиною ми вирішили допомагати людям евакуйовуватися з Волновахи, що на Донеччині. Ми мали власне виробництво, де було паливо для спецтехніки, покликали знайомих, заправили машини та поїхали», — згадує початок діяльності голова благодійного фонду «Янголи Спасіння» Дмитро Мишенін.

Саме з Волноваського району почалась евакуація людей до вокзалу Покровська на  евакуаційний потяг. Потім вже активно вивозили всіх охочих з Краматорська та Слов’янська. Евакуювали людей з найгарячіших точок Луганської області: Рубіжне, Попасна, Гірське, Сєвєродонецьк, Лисичанськ та ін. Допомагали людям після підриву Каховської ГЕС.

«У Бахмуті були майже до останнього. Вивозили з Часового Яру, Торецька… Зараз, звісно, на Донеччині не така активність, як була на початку війни. Тоді тільки з Лиману могли за день евакуювати близько 600 людей. Доводилось використовувати й вантажівки, люди виїжджали навіть у кузові ЗІЛ до більш безпечних місць, де можна було вже пересісти у більш комфортний транспорт», — згадує голова фонду.

Нині евакуація триває. В цілому протягом місяця волонтери допомагають дістатися потягів та поїхати у більш безпечні регіони близько 500 людям. Є також медична евакуація, для якої передбачені автобуси великої місткості, спеціалізований транспорт, зокрема автомобілі швидкої допомоги. Завдяки цьому, волонтери можуть евакуювати маломобільних людей, з інвалідністю, хворих, похилого віку та всіх, хто має потребу у спеціальному догляді.

«На наступному тижні, наприклад, будемо везти 100-річну жінку зі Слов’янська безпосередньо у Вінницю. Зазвичай ми вивозимо з гарячих точок на евакуаційні потяги, але бувають і такі випадки, коли потрібно доправити людину до Дніпра, Києва, Хмельницького. Все залежить від ситуації, бо якщо бачимо, що людина неспроможна ходити й потребує особливого ставлення, намагаємось розв’язувати ці питання індивідуально й доправити її у будь-яке місто України власним транспортом. Медиків для супроводу поки що немає (працюємо над цим), але персонал пройшов навчання, аптечки в наявності. До того ж в окремих випадках звертаємось за підтримкою, зокрема поліція неодноразово надавала ескорт», — говорить Дмитро.

Читайте також: Евакуація на Рівненщину: на що можна розраховувати та чому важливо прийняти таке рішення

Гуманітарна допомога там, де її найбільше потребують

Значні сили «Янголи Спасіння» спрямовують на надання гуманітарної допомоги населенню.

«Від самого початку діяльності ми намагались надати гуманітарну допомогу людям, які її потребували. Коли їхали з евакуаційною місією, завжди брали з собою продукти для тих, хто залишався. Тобто туди везли свіжий слов’янський хліб, консерви, м’ясо, крупи тощо, а у зворотному напрямку вивозили тих, хто погоджувався виїхати. Так тривало перші пів року повномасштабної війни, а потім ми розділили. Стало важко це поєднувати, бо евакуація була вже екстреною і не було часу навіть розвантажитись. Тому гуманітарні вантажі почали доставляти окремо», — пояснює голова фонду.

Завдяки співпраці з міжнародними партнерами та українськими організаціями «Янголи Спасіння» забезпечують людей щомісячними продуктовими наборами, свіжим хлібом, водою, надають засоби гігієни, яких критично не вистачає у прифронтових регіонах та найвіддаленіших селах.

«Взимку особливу увагу спрямували на місцевих жителів прифронтових населених пунктів. Постійні обстріли, відсутність електроенергії, водопостачання, значні руйнування стали неабияким викликом для людей, тому мешканцям Донеччини надавались паливні брикети та вугілля, буржуйки, лампи, спальні мішки, свічки, термоси тощо. Дітям надавали набори теплого зимового одягу та взуття, ковдри. Це хоч трохи, але допомогло людям перезимувати у більш комфортних умовах», — каже волонтер.

Читайте також: Як допомагає ГО “Відповідальні громадяни” жителям Донеччини

Відновлення будинків, що постраждали від обстрілів

Торік фонд почав активно займатися відновленням пошкоджених внаслідок війни в Україні будинків на Донеччині та інших областях.

«Разом із партнерами ми кваліфіковано обстежуємо будівлі, визначаємо перелік необхідних для ремонту матеріалів та надаємо їх родинам. Крім того, з 2024 року у нас працюють «Майстерні на колесах» — команди професійних будівельників, які допомагають із встановленням цих матеріалів людям, що належать до вразливих категорій населення», — говорить Дмитро Мишенін.

Крім матеріалів з відновлення помешкань та будинків, «Янголи» екстрено реагують на обстріли.

«Наші команди з екстреного реагування постійно стежать за ситуацією в громадах і оперативно надають допомогу для швидкого подолання наслідків ракетних ударів. Зокрема надають будівельні матеріали, які дозволяють тимчасово привести будинки у житловий стан, якщо було пошкоджено вікна, двері, дах тощо», — говорить голова фонду.

Медичне та інше обладнання для лікарень і пунктів незламності

Команда благодійного фонду взяла на себе й допомогу медичним закладам та пунктам незламності. Зокрема намагались закривати гострі потреби у генераторах для забезпечення безперебійного електропостачання, пральних машинах, ковдрах. Лікарням періодично надають допомогу у вигляді медичних та багатофункціональних ліжок для людей з окремими потребами, матраців, інвалідних візків, хірургічних столів та засобів освітлення, апаратів ШВЛ, медичних наборів невідкладної допомоги, медикаментів тощо.

«У нас є кілька програм з різними донорами, які передавали цю допомогу іноді просто фурами. От, наприклад, надіслали нам дві фури з медичними ліжками та апаратами ШВЛ, і тоді наші менеджери починають обдзвонювати та з’ясовувати по лікарнях потреби. А було, як «Nova Ukraine», які отримували заявки від різних медичних закладів, знаходили необхідне медичне обладнання в США і привозили до нас. Ми організовували збереження, транспортування та видачу, але вони завжди привозили більше, ніж було заявок, тож у нас була можливість передати частину в лікарні, які не подавали запити, але мали потреби», — розповів Дмитро Мишенін.

Велику увагу «Янголи Спасіння» приділяють і психосоціальній допомозі. Кваліфіковані команди психологів регулярно проводять сесії, лекції та консультації для людей, які мають в цьому потребу.

«Хочемо зробити так, щоб жодна людина не залишилась з бідою наодинці»

У планах на найближче майбутнє масштабування діяльності фонду, аби мати можливість допомогти кожній людині, що потрапила у складну ситуацію.

«Наша ціль — мати достатньо ресурсів, щоб надати допомогу всім, хто її потребує. Ми хочемо, щоб у разі, якщо людина потрапила у складні життєві обставини, стикнулася з бідою, максимально їй допомогти: нагодувати, напоїти, вилікувати, відбудувати житло, відновити економічний потенціал. А ще надати юридичну, психологічну, соціальну допомогу і зробити так, щоб людина позбулась важкої проблеми та почала просто жити», — підсумував засновник БФ «Янголи Спасіння».

Якщо вам чи вашим знайомим потрібна допомога, можна звернутись на гарячу лінію за номером: 0800 334 620.

Читайте також: Як реалізується проєкт «Культурне відродження» на Донеччині та чому це важливо

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Антикризовий медіа-центр» не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies