З 1 грудня впроваджуються нові правила бронювання працівників

1 грудня 2024 року набирає чинності постанова Кабміну від 22 листопада 2024 р. N 1332 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час». За новим порядком, щоб здійснювати нові бронювання військовозобов’язаних, усі підприємства мають перепідтвердити свій статус критичності до 28 лютого 2025.

Чинні бронювання та статус критичності підприємств до цього будуть зберігатись. Однак нових співробітників компанії зможуть забронювати тільки після перепідтвердження статусу. Надалі усі бронювання співробітників здійснюватимуться через портал «Дія».

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в етері національного марафону зазначив, що такий підхід забезпечує швидке присвоєння статусу бронювання та його відображення в електронній системі.

«З 1 грудня відновлюється сам процес бронювання через портал «Дія». Тобто, не через застосунок, а через портал, тому що так зручніше компаніям працювати з інтерфейсом порталу. Бронювання буде працювати тільки в електронному форматі», — розповів Федоров.

Статус критичності підприємства

Проведений урядом аудит засвідчив, що 95% підприємств відповідають вимогам і зберігають статус критично важливих. Тож щойно підприємство підтверджує свою критичність, воно має заново сформувати та подати списки співробітників для бронювання, використовуючи функціонал порталу «Дія».

Щоб отримати статус критичності, підприємство має відповідати принаймні трьом критеріям, два з яких є обов’язковими для всіх: відсутність податкової заборгованості; середня заробітна плата по підприємству не менше ніж 20 тис. грн та така ж заробітна плата працівника, що бронюється, за останній звітний період. Третій критерій має бути одним з загальних, регіональних або галузевих критеріїв, які мають бути розроблені профільними міністерствами або ОВА.

Квота, бронювання та скасування відстрочки

Можливість бронювати 100% працівників наразі передбачена для підприємств паливно-енергетичного та оборонно-промислового комплексів. Інші компанії мають квоту 50%, однак, тепер до неї не зараховуються військовозобов’язані жінки, бенефіціари підприємств, які не є їх працівниками, а також деякі інші категорії. У окремих випадках, за спеціальним рішенням міністра оборони, ліміт може бути більший за встановлені 50%.

Компанії-нерезиденти подаватимуть списки на Мінекономіки, і бронювання відбуватиметься через міністерство, а не через «Дію».

Базою обліку є всі військовозобов’язані працівники підприємства, окрім тих, що працюють за сумісництвом та заброньовані на іншому підприємстві. Щодо анулювання відстрочки, то тепер керівники компаній зможуть також подати відповідну заяву через «Дію».

Нагадаємо, що 27 січня 2023 року уряд затвердив новий Порядок бронювання військовозобов’язаних, дозволивши бізнесу бронювати до 50% працівників. Крім того, було затверджено Порядок та критерії визначення підприємств, які є критично важливим для функціонування економіки.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies