З 24 лютого звільнено 978 людей, але рф не влаштовує обмін «всіх на всіх»

Великий обмін «всіх на всіх» поки що не влаштовує росію, але українська влада працює над цим питанням. Це дуже важко, адже з боку росіян постійно змінюються підходи та умови.

Про це розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв’ю Укрінформу.

Він зазначив, що з боку України постійно лунає пропозиція провести масштабний обмін «всіх на всіх». Проте росія поки що на це не погоджується. Більш того, щоразу відбувається щось таке з боку рф, щоб «нам точно не полегшити роботу».

«Але обміни ж відбуваються. Значить, ми непогано справляємося зі своєю роботою. Коли суспільство бачить результати нашої діяльності – це показник того, що ми зі своєю роботою справляємося. Чи на 100 відсотків? Я впевнений, що не всі задоволені, у тому числі й ми. Ми будемо задоволені, коли повернемо всіх», – заявив Лубінець.

Уповноважений додав, що знає про критику суспільства після кожного обміну. Зокрема з приводу того, що когось не повернули, когось не згадали. Або того, що українська влада нібито не займається цивільними, бо їх повертається мала кількість.

«І я всім пояснюю, що ми займаємося усіма. Я абсолютно нормально сприймаю загалом критику, але я не сприймаю критику у тому сенсі, коли кажуть, що українська влада про всіх забула, що вона ніким не займається, що вона нічого не робить. Вибачте, ми саме і робимо. Але ми точно робимо це максимально тихо, спокійно, щоб був результат», – сказав він.

Лубінець також нагадав, що наразі загальна чисельність людей, які вже повернулися додому, становить понад 800 людей. І це – точно не та цифра, на якій українська влада зупинятиметься.

«Доки хоча б один герой або героїня залишаються у полоні, хоча б один цивільний заручник чи політичний в’язень залишається у катівнях російської федерації, ми продовжуватимемо робити свою роботу і повертатимемо наших додому», – уточнив він.

З 24 лютого Україна звільнила з полону 978 людей

З початку повномасштабної війни Україна здійснила 28 обмінів військовополоненими та звільнила 978 людей.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у Телеграмі.

Вона зазначила, що ця тема дуже чутлива. Саме тому деталі про обмін не поширюють, щоб не зашкодити, хоча держава робить усе для визволення людей.

«Перемовини щодо звільнення  та обміни  наших військовополонених постійно тривають. З початку повномасштабного вторгнення вже здійснено 28 обмінів та звільнено 978 осіб (серед них 99 цивільних)», – наголосила Маляр.

Заступниця міністра оборони також закликала родичів полонених і безвісти зниклих довіряти інформацію про них лише державним уповноваженим інституціям – Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими. І додала, що оприлюднення в соцмережах особистих даних про військовополонених та безвісти зниклих може зашкодити безпеці й обміну.

«Нагадую, що звільнені з полону українські військовослужбовці проходять лікування та реабілітацію в державних медичних закладах під наглядом фахівців високого рівня й безкоштовно отримують повний спектр необхідних медичних послуг. Усі їхні потреби фінансує держава в повному обсязі», – зазначила вона.

Координаційний штаб діє на базі української розвідки. Приймальна розташована за адресою: Київ, вулиця Спаська, 37.

Номери телефонів: +38 (095) 412 74 24 , +38 (044) 425 12 09.

Там приймають родичів військовополонених і безвісти зниклих, надають їм інформацію та юридичну чи психологічну допомогу.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies