З Краматорська до Івано-Франківська: як “ВІЛЬна ХАта” розвиває молодіжний активізм під час війни

19228
коментарі відсутні

З Краматорська до Івано-Франківська: як “ВІЛЬна ХАта” розвиває молодіжний активізм під час війни

«Наша організація існує з 2014 року. Ми з’явилися  після волонтерського табору «Будуємо країну разом». Все починалося з відновлення помешкань людей, які постраждали внаслідок військових дій. Так з’явилася молодіжна платформа «Вільна хата», де ми працюємо з молоддю, культурою, розвиваємо  волонтерство в місті та регіоні… Ми виховували свідомих українців, які можуть критично мислити і вірити  за свою країну».

 

З Краматорська до Івано-Франківська: як

Микола Дорохов  –  голова громадської організації «ВІЛЬна ХАта» у  Краматорську.

 

Після початку повномасштабного вторгнення  Миколу запросив до Івано-Франківська його добрий друг Юрко Філюк, співзасновник організації «Тепле місто», і запропонував допомогу. Так Микола ухвалив рішення співпрацювати з «Металлабом». Це урбаністична архітектурна організація у Івано-Франківську, яка займається публічними просторами, дослідженнями. Наразі ця організація перетворює занедбане житло на комфортне для ВПО. Так, один об’єкт, колишній гуртожиток, вже переобладнаний і зданий в експлуатацію. У планах – зробити придатними для життя ще декілька будівель. До роботи залучені волонтери і міжнародні організації.

«Промприлад» на сьогодні став центром підтримки різних бізнесів, організацій, які були вимушені евакуюватися зі своїх міст.  Простір тут дозволяє», – каже Микола.

 

Команда «ВІЛЬна ХАта» все ще разом, хоч і в різних містах

 

Люди з команди «ВІЛЬна ХАта» виїжджали з Краматорська в різний час. Частина команди зараз працює в Івано-Франківську, хтось у Чернівцях або у Дніпрі та інших містах.

«До Івано-Франківська ми перевезли майстерню проєкту «Добрий сусід». Вирішили, що будемо робити меблі для сімей ВПО, оскільки люди часто селяться у пусті квартири.  Основний наш план на майбутнє —  бути корисним людям і не згаснути як організація. Цей переїзд – новий виклик, який спонукає до інновацій», – зазначає Микола.

 

З Краматорська до Івано-Франківська: як

Євген Бойко, координатор проекту «Добрий сусід»,  показує інструменти, які вивезли з Краматорська. Особливо цінна торцовочна пилка.

Команда майстрів працює над виготовленням простих і доступних меблів для сімей ВПО.

 

 

З Краматорська до Івано-Франківська: як

Олексій Шикалов   приєднався до проекту «Добрий сусід»  уже в Івано-Франківську.  Він столяр, і потроху займається проєктуванням меблів.

«Програмую в програмі  SketchUp, яка допомагає візуально побачити майбутній виріб. Можна зробити креслення.  Плануємо виготовляти ліжка, стелажі, кухонні модулі, столи, стільці».

Олексій  демонструє на комп’ютері моделі ліжок  різних видів, кухонних модулів, столів, табуреток та декілька видів стелажів для ванної кімнати. Також бачимо шафи для одягу. Навички  проєктування відпрацьовуються швидко, оскільки меблі стандартні, не потребують особливого підходу.

Громадська організація «ВІЛЬна ХАта»  знайшла себе у новому місці, і надалі працюватиме заради комфортного і повноцінного життя українців.

Якщо  будь-яка молодіжна організація  потребує допомоги, вона може звернутися до  Асоціації  молодіжних центрів.  Там підкажуть куди евакуюватися, як це зробити безпечно і зручно. Найголовніше – зберегти життя людей.

 

 Ріта Карпенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика