Ми всі живемо в часи, коли штучний інтелект вже перестав бути якоюсь диковинкою чи чимось модним, про що можна поговорити.
До того ж, штучний інтелект (ШІ) – це не лише ChatGPT, який сьогодні став «модним» і який скрізь обговорюють.
Насамперед ШІ – це практична річ, яка однозначно буде впливати на всі сфери життя, ринок праці та майбутнє.
Саме тому Міністерство цифрової трансформації ініціюватиме внесення змін до шкільної програми, які сприятимуть набуттю учнями знань про штучний інтелект.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров в інтерв’ю «Укрінформ».
Він підкреслив, що знайомство з ШІ та навчання щодо роботи із ним має відбуватися з перших класів. Діти повинні знати, як він працює та як ним користуватись.
Зокрема, школярі зможуть застосовувати його як асистента для дослідження різних тем, порівняння інформації, автоматизації процесів та інших завдань.
«ШІ – це безповоротний тренд, який краще очолити. Його можна боятись та ігнорувати або розібратись та використовувати для покращення власного життя. Доки розвиток цього сегменту лише набирає оберту, є можливість завчасно вивчити технології OpenAI, Google, Microsoft та інші. ШІ буде впливати на ринок праці, і до цього варто бути готовим», – зазначив Федоров.
Він також висловив переконання, що українські школярі обов’язково повинні мати хороші знання про штучний інтелект.
«Ми внесемо відповідні зміни у шкільну програму. Це невід’ємна частина сучасних інноваційних навичок, які допоможуть їм у майбутньому», – підкреслив міністр.
Читайте також: У МОН розповіли, коли закінчиться навчальний рік
Цифрова освіта
До речі, на платформі «Дія» вже зараз новачки (підлітки та дорослі) можуть дізнатися про ШІ. У розділі «Цифрова освіта» є можливість пройти навчальний курс і отримати відповідний сертифікат.
«З курсу ви дізнаєтесь, що таке насправді штучний інтелект, яку користь він приносить, які ризики пов’язані з використанням технологій та як такі технології використовують українські та міжнародні компанії. Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0.1 кредиту ЄКТС».
Читайте також: Українцям пропонують можливість безкоштовно покращити рівень англійської
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!