З 8 по 24 січня в Україні діють посиленні карантинні обмеження.
Зокрема за ними ресторани, кафе та бари не працюють у звичайному режимі, приймають лише замовлення на винос та здійснюють адресну доставку. Окрім цього, зачиненими мають бути кінотеатри, фітнес-клуби, басейни, театри. У крамницях не можна продавати непродовольчі товари, а проведення розважальних, культурних та спортивних заходів тепер під забороною.
Дозволена робота громадського транспорту, торгівля продуктами, лікарськими засобами та побутовою хімією, продовжують діяльність фінансові установи, пошта тощо.
Аби стежити за дотриманням карантинних обмежень, у поліції Донеччини збільшили кількість мобільних груп. Наразі їх працює 43.
«У першу чергу, поліцейські проводять профілактичну та роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання карантинних обмежень. Якщо люди не бажають дотримуватися, ми, згідно з чинним законодавством, притягуємо їх до адміністративної відповідальності. У Донецькій області задіяно понад 1000 співробітників національної поліції. Також посилену допомогу надають військовослужбовці ЗСУ та Національної гвардії України. Крім того, поліцейські слідкують і за дотриманням обов’язкового маскового режиму громадянами в установах та транспорті. Наразі винесено 5202 постанови про порушення таких обмежень», – розповіла інспекторка сектору моніторингу Краматорського відділу поліції Валерія Осипець під час брифінгу з питань запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції на території Донецької області.
Загалом від початку карантину до поліції надійшло близько 9500 повідомлень щодо порушення карантинних обмежень та складено 2419 адміністративних протоколів.
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!