З травня змінюються умови грошових виплат переселенцям

Кабмін обмежив категорію внутрішньо переміщених осіб, які зможуть отримувати допомогу на проживання. Нові правила діятимуть починаючи з 1 травня 2022 року.


Згідно них, не всі громадяни України, які після впровадження воєнного стану перемістилися всередині країни, вважатимуться внутрішніми переселенцями. А значить, вони не зможуть претендувати на щомісячну виплату.

Про деталі запроваджених змін розповіла очільниця Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна. За її словами, на сьогодні більше двох мільйонів людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи після впровадження воєнного стану.

«Я знаю, що зараз, коли іде мова про внутрішньо переміщених осіб, то часто говорять про людей, які перемістились після провадження воєнного стану. Але війна триває 8 років, і кількість тих, хто з 2014 року був вимушений кинути домівки та шукати прихистку в інших регіонах країни – більша. На сьогодні у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо 3,4 мільйонів людей», – зазначила Марина Лазебна.

Переселенцям, які перемістилися з територій бойових дій всередині країни, держава надає грошову допомогу на проживання. ЇЇ розмір складає 3000 гривень на місяць для дітей та людей з інвалідністю, 2000 гривень для інших осіб.

Всі зареєстровані внутрішньо переміщені особи, які мають право на таку допомогу та до кінця квітня подадуть відповідну заяву, отримають допомогу за два місяці – за березень та за квітень.

Як отримати допомогу на проживання, якщо не встигли до кінця квітня?

Починаючи з 1 травня, допомога надаватиметься лише двом категоріям внутрішніх переселенців. Згідно із постановою Кабінету Міністрів України № 457, до них відносяться такі внутрішньо переміщені особи:

  • Які перемістилися з території тих громад, що розташовані в районі бойових дій, тимчасово окуповані чи оточенні. Перелік таких громад затверджує Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
  • Ті, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, незалежно від того, повернулись вони до населеного пункту постійного проживання або ні.

Тобто людям, які повертаються до свого основного місця проживання, такі виплати будуть припинені. Навіть якщо особи залишаються в місцях вимушеного переселення, а їх майно за основним місцем проживання не пошкоджено і населений пункт розташований не в зоні бойових дій, виплати для ВПО теж не нараховуватимуться.

Наразі серед майже 3,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб більше 2 мільйонів – це люди, які вимушено перемістились після провадження воєнного стану.

Найбільше людей виїхали до Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Вінницької та Київської областей. Але з урахуванням осіб, які набули статусу внутрішньо переміщених осіб починаючи з 2014 року, найбільше переселенців зареєстровані в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Київській областях.

Нагадаємо, як через застосунок «Дія» отримати статус внутрішньо переміщеної особи та оформити виплати, ми розповідали – Статус та виплати для ВПО – як отримати у Львові, розповідаємо крок за кроком

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (1)

  • Что-то не поняла, если я ВПО с 2014(Горловка),,и сейчас нахожусь Луганская обл. ПГТ Боровское,,, что мне нужно делать? +2е детей (5лет и 1,5года)

Цей сайт використовує cookies