Обленерго понесуть персональну відповідальність за недотримання графіків відключення електроенергії.
Протягом останнього тижня скарг щодо нерівномірного відключення світла від українців стало вдвічі більше. І ці скарги є обґрунтованими.
Про це повідомили у пресслужбі Міненерго.
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що протягом минулого тижня українці масово скаржилися на недотримання графіків відключень. Крім того, вказували на несправедливість у черговості відключень світла. А кількість таких скарг за цей період зросла вдвічі.
«Аналіз, який Міненерго провело спільно з НКРЕКП та Держенергонаглядом, свідчить, що невдоволення громадян обґрунтоване. Серед регіонів, по яких надходить найбільше скарг – Київ, Київська область, Полтава і Львів», – сказав він.
Глава Міненерго додав, що обленерго повинні забезпечити, щоб усі споживачі перебували в рівних умовах під час відключень світла.
«Дотримання справедливості при постачанні електроенергії споживачам, а також заживлення об’єктів критичної інфраструктури – це питання національної безпеки. Воно контролюється на найвищому рівні держави і має неухильно забезпечуватись», – додав заступник керівника ОП України Ростислав Шурма.
Перевірки та відповідальність
Комісія запроваджує персональну відповідальність керівників ОСР за невиконання нормативних документів щодо введення обмежень споживання.
«Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність», – пообіцяв Галущенко.
Тож тепер в ранкові та вечірні пікові години будуть перевіряти обленерго щодо коректності застосування графіків відключення електроенергії. Здійснювати їх буде Державна інспекція енергетичного нагляду України. Також планують залучити представників НКРЕКП, СБУ та НЕК «Укренерго».
Під перевірки потрапить також технічний стан елементів обладнання системної протиаварійної автоматики.
Що передувало
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ще 29 листопада закликав обленерго мінімізувати нерівномірне відключення споживачів. Він також звернувся до керівників з проханням пояснити українцям, чому деякі будинки не відключають.
«Недопустимо, щоб в одних будинках не було світла по 20-30 годин, а інколи по 40 годин, тоді як інші залишаються зі світлом цілодобово. Це питання справедливості», – заявив Шмигаль.
Очільник уряду додав, що наразі ситуація дозволяє вмикати світло принаймні на 5-6 годин на день, оскільки «при дефіциті в системі в 30%… для населення в кожній області залишається 50-60% на покриття потреб».
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!