За вибори – чергові санкції
У Державному департаменті США засудили «вибори» в ОРДЛО і запевнили, що нові санкції проти Росії будуть вводити доти, поки не будуть повністю виконані мінські домовленості. Про це заявила офіційна представниця Держдепу США Хізер Нойерт.
«Сполучені Штати приєднуються до наших європейських союзників і партнерів, засуджуючи проведені 11 листопада фіктивні «вибори 2 в контрольованій Росією східній Україні. Вчорашні незаконні процеси були спробою Москви наділити законним статусом своїх довірених осіб на Донбасі, в так званих «Донецькій та Луганській народних республіках», – йдеться в повідомленні.
Нойерт додала, що США будуть продовжувати вводити санкції проти Росії, пов’язані з Україною, «до тих пір, поки Москва повністю не виконає мінські угоди й не поверне контроль над Кримом Україні».
Навряд чи мешканцям непідконтрольної частини Донбасу потрібні «вибори» в «народних республіках», адже за цей час вони отримали:
1) війну і руйнування, хай і не йдуть вже в порівняння з періодом 2014-2015 років, але все ж це явно не ті стабільність і порядок, яких чекали у 2014-му;
2) різке погіршення життя у вигляді московських цін на товари першої необхідності й навіть не українські зарплати та пенсії;
3) населення непідконтрольної частини Донбасу через невизнаний статус квазідержави, по суті, стали «людьми другого сорту», що особливо сильно відчувається під час простоювання часових черг на блокпостах або вимушеному переїзді в іншу країну, в тому числі РФ, а залишившись на місці, фактично втратили власне майбутнє.
Ярмарки з дешевими розпродажами, поповнення мобільних телефонів, зменшена в кілька разів кількість «виборчих» ділянок – однозначно говорять про небажання виборців брати участь «у виборах» і прагненні їх туди заманити та створити картинку масовості. Однак судячи з практично повної відсутності відео й фотозвітів про черги, вирішити це завдання організаторам “виборів” так і не вдалося.
Щоправда, це не завадило їм озвучити фантастично смішні результати голосування, при яких один виборець віддавав свій голос за 11 секунд. Втім, у «народних республіках» такі цифри нікого не дивують і не цікавлять, адже народ на «вибори» йти не прагнув через розчарування результатами попередніх, але головне – розуміючи, що все вже вирішено та до того ж навіть не в Донецьку чи Луганську, а в Кремлі.
Але якщо вибори та їх результати не потрібні самим жителям ДНР, та й, взагалі, особливо її «новообраним керівникам» Пасічнику та Пушиліну, то кому ж від них користь.
Відповідь на питання викликає звичайно вже деяку оскому через настільки часте вживання, але власне й інший варіант знайти складно – Російська Федерація.
Власне, загибель визнаного лідера самопроголошеної ДНР Олександра Захарченка 31 серпня в кав’ярні «Сепар» створила проблему наступника – пустивши її на самоплив, Росія ризикувала отримати формену міжусобицю між відразу трьома кандидатами на «престол» – «спікером парламенту ДНР» Денисом Пушиліним і двома віце-прем’єр-міністрами Дмитром Трапезніковим і Олександром Тимофеєвим.
Кращим виходом у цій ситуації було призначення зовнішнім арбітром тимчасового керуючого з подальшою його «легітимізацією» на позачергових виборах». Таким чином на роль наступника потрапив Денис Пушилін, він же був «обраний главою» ДНР.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!