Заборона на відвідування кладовищ, штрафи за порушення карантину та надбавки до зарплати медикам

3812
коментарі відсутні

Заборона на відвідування кладовищ, штрафи за порушення карантину та надбавки до зарплати медикам

Майже півтори місяці Донеччина, як і вся країна, перебуває на карантині. Яка поточна ситуація з захворюваністю на коронавірусну інфекцію, як мешканці регіону дотримуються обмежувальних правил та які наслідки проведення Великодньої служби у Святогірській Лаврі – про це та інше йшла мова на брифінгу в Донецькій облдержадміністрації.

Кількість хворих зростає

«На 23 квітня в Донецькій області зафіксовано 21 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Із них 10 пацієнтів одужали, 10 продовжують лікування в умовах стаціонару та вдома на самоізоляції, один хворий помер. Більшість захворілих – мешканці Маріуполя, їх 13 осіб. Також по двоє з Дружківки та Слов’янську, по одному – з Костянтинівки, Мирнограда, Білозерська та Бахмута», – повідомив Олександр Педенко, начальник відділу Департаменту охорони здоров’я ДонОДА.

Заборона на відвідування кладовищ, штрафи за порушення карантину та надбавки до зарплати медикам - Фото №1

Останні два позитивних результати ПЛР-тесту на коронавірус додалися минулої доби. Один хворий – 67-річний чоловік з Маріуполя, який напередодні звернувся до лікарів з ознаками пневмонії. Друга – 60-річна мешканка Слов’янську, яка повернулася з-за кордону і також мала пневмонію. Після проведення лабораторного дослідження на COVID-19 діагноз було змінено.

«За минулу добу по Донецькій області було проведено 337 швидких тестів на коронавірусну інфекцію. А всього з того моменту, коли тести з’явилися в регіоні, проведено 3525 досліджень», – проінформував Олександр Педенко.

Стосовно доплати медикам – Педенко запевнив, що за березень надбавки отримали ті медичні працівники, які контактували з хворими на COVID-19.

Порушення в храмах

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко перед усім подякував всім мешканцям області, котрі дотрималися рекомендацій та залишилися вдома на Великдень. Він підкреслив, що запроваджені обмеження є життєвою необхідністю для нерозповсюдження коронавірусної хвороби.

Заборона на відвідування кладовищ, штрафи за порушення карантину та надбавки до зарплати медикам - Фото №2

«Втім були порушення карантинних заходів з боку деяких релігійних організацій. Чотири храми з 275-ти провели богослужіння за участі прихожан. Найбільш резонансна подія – служба у Святогірській Лаврі, на якій були присутні 350 людей. Це священнослужителі, переселенці, які живуть на території Лаври, та місцеві жителі. Цей випадок має чітку реакцію з боку правоохоронних органів», – наголосив очільник області.

За інформацією начальника Головного управління Національної Поліції в Донецькій області Миколи Семенишина, масові служби відбулися також в храмах Волноваського та Покровського районів. Прихожани були без масок та не дотримувалися дистанції. По всім фактам порушення карантину відкриті кримінальні провадження. Винним загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Заборона на відвідування кладовищ, штрафи за порушення карантину та надбавки до зарплати медикам - Фото №3

«Люди, котрі постійно перебувають в Лаврі, знаходяться нібито на самоізоляції. Тож можна припустити, що хворих там не було. Після проведення Великодньої служби відбувається спостереження за їхнім станом здоров’я. Однак в рамках кримінального провадження проводяться слідчі дії і призначаються експертизи. Після цього буде прийняте законне рішення», – сказав Микола Семинишин.

Наступні вихідні – поминальні, коли люди традиційно ходять на кладовища. В обладміністрації нагадують, що карантинні обмеження поширюються на будь-які масові заходи. Тому відвідувати цвинтарі категорично заборонено. Виключенням є церемонія поховання померлих – за умов присутності не більше десяти осіб із застосуванням засобів індивідуального захисту.

«У поліції достатньо сил і засобів, щоб забезпечити дотримання карантину у поминальні дні. В області налічується 253 кладовища, на них будуть нести службу більш ніж 500 поліцейських», – додав Семинишин.

Карантин і кримінальна ситуація

З 28 березня в регіоні за наказом Командувача Об’єднаних сил діє обмежувальний режим в’їзду-виїзду. Перетнути межі області можна лише з вагомих причин. За цей період на стаціонарних та мобільних постах не дозволили в’їзд та виїзд понад 8 тисячам транспортних засобів або майже 15 тисячам осіб. Тим, хто мав підстави проїхати, вимірювали температуру.

За даними Нацполіції, під час карантину зафіксовано зростання злочинності. Так, збільшилася кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, шахрайства, незаконного заволодіння транспортними засобами та побутових злочинів. Натомість констатується зменшення пограбувань, розбійних нападів, крадіжок і ДТП.

«Окрім виконання звичайних завдань, поліція контролює дотримання умов карантину. Для цього кількість нарядів збільшено вдвічі. З початку введення обмежень в Донецькій області задокументовано вже 230 порушень. За рішеннями суду на 18 осіб накладені штрафи від 17 до 34 тисяч гривень, на загальну суму понад 300 тисяч гривень», – розповів Микола Семинишин.

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика