ЗаБУРились та розвивають громади. Як це відбувається у Бахмутському районі

Минулого року волонтери проєкту «Будуємо Україну разом» приїхали до Бахмутського району на Донеччині. Разом з місцевими активістами створювали громадські простори в місті Соледар, селищі  Миронівське та селі Званівка. Тільки активностями на БУР-таборі не обмежились  – громади продовжують підтримувати та розвивати нові простори, які стали магнітом для єднання людей.

У Соледарі створили молодіжну  музичну групу

У Соледарській міській громаді волонтери табору БУР з місцевою молоддю зробили музичну студію. Тут не лише займаються музикою, але й проводять різні заходи та зустрічі – студія працює як молодіжний простір. Запросив БУР до Соледару музикальний гурт «Радіо Ja» та його керівник Антон Шваник.

«Радіо Ja» – це гурт музикантів віком від 30 років та старше, – розповідає Антон Шваник. – Хлопці – старшокласники вирішили об’єднатись та створили власний гурт – «Rise the Seventh». Завдяки музичній студії вони мають місце для репетицій. Самі пишуть музику та слова».

Музична студія в Соледарі відкрита для молоді понад рік. Тут збираються, щоб подивитися фільми, записують пісні, організовують заходи самі та долучаються до організації заходів на стадіоні, де й знаходиться будівля студії.

Антон Шваник згадує, що саме завдяки участі в БУР-таборі місцеві хлопці почали волонтерити, стали більш відкритими, почали писати пісні українською мовою.

Гітарист Максим Трубачов розповідає, що раніше приходив на репетиції «Радіо Ja» та мріяв долучитись до музичного гурту. Коли почали ремонт музичної студії під час таборування БУРу, хлопці-однолітки ще більш згуртувались. А незабаром вирішили створити власний гурт.

Навчалися безпосередньо під час репетицій, хоча  дехто з хлопців ходив раніше до музичної школи. Хтось пише тексти, хтось музику. Вже мають кліп на одну з пісень, працюють над альбомом. Мріють про велику сцену та дівчат – у гурті саме лише хлопці.

У будівлі музичної студії  є можливості для розвитку. Тут планують зробити операторську кімнату. А на внутрішньому подвір’ї – вуличний простір для кінозалу та інших розваг.

У Званівці облаштували парк та  залізничну зупинку

Минулого року БУР приїхав до Званівки, щоб створити вуличний простір у мікрорайоні Химівка. Там збудували альтанку.  Місцеві волонтери вмовили БУРівців реалізувати ще один проєкт – «Парк зі смітника».

Ініціативна група самодопомоги «Химівка» висадила кущі навколо, аби через майданчик не їздив транспорт. Ще до БУРу тут зробили спортивне поле. А завдяки волонтерському табору активна вулиця на околиці стала ще активнішою.

З архіву ГО «Чарівні руни»

Місцеві жителі стали святкувати у альтанці свята, активна громадськість – проводити тренінги та зустрічі. Альтанка стала місцем для концертів, майстер-класів та настільних ігор. Цієї осені до альтанки привезли контейнери для роздільного збору сміття.

Від самого початку таборування БУРівців у Званівці створення парку біля залізничної зупинки не входило в плани волонтерів. Місцеві активісти вмовили їх долучитися до створення нової локації в селі. Тоді спільними зусиллями вирубали поросль, прибрали сміття. Уже після завершення табору активісти громади дорозмальовували зупинку, – розповідає засновниця ГО «Чарівні Руни» Юлія Тимчак, яка була серед ініціаторів зробити новий парк у Званівці.

З архіву ГО «Чарівні руни»

Згодом поставили лавочки та туалет. Укрзалізниця доробила пішохідну доріжку, відремонтували сходи та встановила перила. Цього літа продовжили розчищати посадку під час екотолок. Якщо торік почистили 30 метрів території, тепер додали ще 20 метрів. Так поступово з’явився парк замість смітника. Серед планів – встановлення освітлення.

З архіву ГО «Чарівні руни»

«У парку дедалі стає чистіше, – каже Юлія Тимчак. – Якщо торік ми вивезли 30 мішків сміття, тепер назбирали лише три. У рамках грантової підтримки ми придбали сонячний ліхтар, а Укрзалізниця обіцяє поставити стовп – тут буде світло! До речі, Укрзалізиця провела аудит освітлення зупинки і замінила на нові всі непрацюючі ліхтарі».

З архіву ГО «Чарівні руни»

У Миронівському поповнюють книжковий фонд бібліотеки

Ремонт у шкільній бібліотеці в селищі Миронівське став можливий завдяки волонтерам БУР. Благодійний фонд Сергія Жадана допоміг з оснащенням та постійно оновлює книжковий фонд бібліотеки в школі №1.

До прифронтового Миронівського команда БУР приїхала на запрошення Оксани Загороднєвої, завідувача бібліотеки в Миронівській школі №1. Приміщення було занедбане, багато років не було ремонту. За ініціативою активної бібліотекарки, це мав бути простір для спілкування та проведення заходів.

Джерело: Миронівська школа №1

Улітку минулого року до Миронівського приїхали волонтери, працювали дві команди з усієї України. Студенти та місцеві активісти разом з фахівцями зробили ремонт: замінили електрику, пофарбували стіни, зробили нову стелю та поклеїли шпалери.

Відразу після таборування фонд Сергія Жадана передав техніку: комп’ютер, проєктор, принтер. Бібліотека й справді стала простором для активностей у школі. Тут проводять багато заходів, спрямованих на патріотичне виховання школярів, працює гурток народознавства.

Фонд Сергія Жадана продовжує надсилати книжки. Це – єдина можливість оновити бібліотечний фонд, який формувався багато років тому. Завдяки благодійній підтримці діти в Миронівській школі можуть читати сучасні українські книжки.

Джерело: Миронівська школа №1

За словами бібліотекарки, фонд був великий – 16 тис. книжок, але застарілий. Наразі в шкільній бібліотеці  8600 нових книжок, без урахування підручників.

Відвідує бібліотеку уся школа – а це 260 учнів.

Серед планів – оновити меблі та стелажі з книжками в бібліотеці. Оксана Загороднєва пише багато проєктів, спрямованих на покращення не тільки бібліотеки, але й загалом шкільного простору.

«Нам не вистачає танцювального класу. В школі є гурток, але завжди танцюємо там, де знайдмо вільне місце: в спортзалі, коридорі. Хотілось би мати спеціально обладнане під танці приміщення», – розповідає Оксана.

Джерело: Миронівська школа №1

У Світлодарську мріють про скейт-парк

Громадський простір на місці занедбаного майданчика зробили місцеві активісти разом з волонтерами БУР у прифронтовому Світлодарську. Цього літа до Світлодарська приїхали близько 30 волонтерів.

Джерело: Свои. City

Таборуватись на лінії зіткнення БУРівців запросила громадська організація UA Group. Її представник Андрій Полухін зазначає, що в місті нема саме вуличного простору для активного дозвілля молоді.

Завдяки табору БУР у Світлодарську з’явилась нова локація. На місці колишнього вуличного кінотеатру встановлять дерев’яні конструкції для сцени та альтанки.

Місцевим жителям сподобалась нова локація , тут збираються на пікніки та свята. У громадських активістів є плани щодо розвитку вуличного простору, тут потрібне освітлення.

«Наступного року ми хочемо на тому місці поставити скейт-парк. Вже плануємо це з ГО «Штука», в рамках проєкту  «Ветерани будують».  Я вже написав заявку на грант», – розповідає Андрій Полухін.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies