У Краматорську прийнято рішення про закриття школи-інтернату № 3, в якому навчалися діти з соціально незахищеної категорії. Вивільнені приміщення передають в управління Донецької облради, в подальшому тут планують організувати військовий ліцей. Обидва рішення затверджені на позачерговій сесії міськради Краматорська 12 червня.
Ліквідації інтернату передували численні суперечки і протестні виступи батьків учнів і співробітників учбового закладу. Вони неодноразово пікетували будівлю виконкому, вимагаючи продовжити роботу інтернату. Як головний аргумент висувалася захист прав дітей, які опинилися у важкій життєвій ситуації.
Діти, які навчалися в інтернаті, дійсно потребують додаткової уваги та турботи. Але не з боку міської влади, а скоріше, з боку власних мам і тат. До речі, багато хто з батьків нинішніх учнів теж свого часу закінчили цей же інтернат. Тобто тут вже є сімейні династії. Ці батьки, а серед них переважна більшість мам-одиначок, мають статус малозабезпечених, тому користуються всіма належними законодавчими пільгами. Віддавши своїх дітей в інтернат на повне забезпечення, вони до того ж зняли з себе турботу про їхній догляд в сім’ї.
Аргументи виконавчої влади в основному виражаються в сухих цифрах. Школа-інтернат працює в Краматорську з 1959 року. На той момент в ньому навчалися 450 дітей, працювали 50 співробітників. В даний час, на кінець навчального року, в інтернаті налічувалося 64 учні, тоді як чисельність персоналу зменшилася ненабагато. При цьому інтернат розташовується в двох великих корпусах – навчальному та спальному, які треба утримувати та сплачувати за комунальні послуги. Це значне навантаження на бюджет, що не має на виході позитивного результату у вигляді якісної освіти.
Результатом усіх цих суперечок і стало сьогоднішнє рішення сесії. Уже після того як депутати проголосували, директор школи-інтернату № 3 Олена Новомлинська попросила слово для виступу. «Сім’ї наших дітей опинилися в складній життєвій ситуації, тому діти не можуть отримати там найнеобхіднішого. Їм це давав інтернат, а зараз цього не буде. Нашим учням буде складно влитися в колективи масових шкіл. Ні співробітники, ні учні досі не знають, куди їх розподілять для подальшої роботи і навчання».
У відповідь на виступ директора інтернату Краматорський міський голова Андрій Панков запевнив, що законні права дітей і членів трудового колективу не будуть порушені. Про влаштування дітей подбає спеціально створена ліквідаційна комісія.
Мер також повідомив, що навчальний комплекс, в якому розташовувався інтернат, передається в управління області. «На цьому місці буде створено військовий ліцей, куди вихованці інтернату зможуть вступати на пільгових умовах».
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!