В Україні з 1 жовтня 2024 року запрацював адміністратор містобудівного кадастру на державному рівні. Державне підприємство «Адміністратор містобудівного кадастру на державному рівні», на якого покладені ці функції, також буде адміністратором Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА).
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад.
Зазначається, що адміністратор містобудівного кадастру на державному рівні впроваджуватиме сучасні цифрові технології, які полегшать процеси проєктування, забудови та управління нерухомістю по всій країні.
Планується, що робота містобудівного кадастру на державному рівні сприятиме підвищенню прозорості у містобудуванні, розвитку цифрової економіки та покращенню умов для інвесторів.
5 жовтня, Міністерство розвитку громад та територій проведе зустріч з обласними військовими адміністраціями (ОВА) для обговорення питання щодо подання інформації про замовників містобудівної документації.
10 жовтня заплановано проведення першого навчання громад по роботі функціоналу замовника містобудівної документації.
Чим запровадження МБКД корисне для будівельників, держави та громадян
У міністерстві цифрової трансформації України пояснили переваги впровадження містобудівного кадастру на державному рівні після ухвалення відповідної постанови у серпні 2024 року:
- пришвидшує отримання інформації для видання дозвільних документів, проектування та будівництва, відкриває геодані на електронній карті;
- прискорює процедури будівництва й зменшує конфлікти в галузі завдяки можливості швидко перевірити право будувати обʼєкт у певній місцевості;
- унеможливлює втрати або підробки містобудівної інформації;
- відкриває громадянам доступ до містобудівної документації, процедури її розробки, погодження та обговорення.
Зазначається також, що на період воєнного стану доступ до низки геоданих кадастру буде обмежено, проте знайти та перевірити основну актуальну інформацію щодо містобудівництва стане легше.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!