Затоплення шахт і хімічне отруєння – екологічні загрози населенню Донбасу

Результати дослідження екологічної ситуації на Донбасі 4 червня у Києві презентував Вадим Черниш, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. Зокрема, міністр розповів про можливі наслідки затоплення шахти “Золоте”, яка знаходиться в Золотому на підконтрольній території, про загрозу отруєння хлором та перебої в роботі Донецької фільтрувальної станції, які можуть залишити без води велику частину населення Донбасу.

“Є велике навантаження на екологію. Відбувається затоплення шахт, триває хімічне забруднення і руйнування промислових об’єктів. Припиняється відкачування підземних вод, і не можна передбачити, де вода може вийти. Це може привести до руйнування будівель і споруд. На деяких територіях є осідання ґрунтів. Наприклад, територія Донецька: тут ми фіксуємо просідання грунтів на 20-25 см – ми це бачимо шляхом супутникового моніторингу. І це означає, що фактично провалюється поверхня міста Донецьк», – повідомив Вадим Черниш.

Він також додав, що на відкачування води на шахті “Золоте” виділили понад 130 млн гривень. В іншому випадку питання втрати і забруднення води створить загрозу для місцевого населення.

За словами міністра, в Донецькій та Луганській областях майже 90 тисяч людей перебувають під загрозою хімічного отруєння. Розгерметизація ємностей із хлором може призвести до летальних наслідків. “Через незадовільний стан фільтрувальних станцій, їх в регіоні 20, які розташовані в близькості до проведення бойових дій, існує вірогідність пошкодження та розгерметизації ємностей із хлором та неконтрольованого його викиду в атмосферу, що при великих обсягах викиду може призвести до великої кількості летальних наслідків серед населення”, – зазначив Черниш.

Один кілограм рідкого хлору при взаємодії з киснем перетворюється в 315 літрів газоподібного хлору, який швидко розноситься вітром. При великих обсягах викиду рідкого хлору, населення, яке проживає в зоні можливого хімічного зараження може отримати важкий ступінь хімічного отруєння. Так, близько 90 тисяч людей потрапляють в прогнозовану зону хімічного зараження при аварії в місцях зберігання хлору.

Загалом, за даними дослідження, близько 3 мільйонів осіб можуть лишитись без питної води у разі припинення роботи фільтрувальних станцій в регіоні. “У разі зупинення фільтрувальних станцій без води можуть залишитися Маріуполь, Донецьк, Горлівка, Макіївка, Єнакієве, Авдіївка, Торецьк, Волноваха. Загалом, до трьох мільйонів людей”, – сказав Черниш.

Запис прямої трансляції заходу

Фото vgolos.com.ua


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies