За 1700 гривень житель м. Дніпро погодився зателефонувати до поліції та повідомити, що «через 30 хвилин відбудеться вибух в приміщенні апеляційного господарського суду».
Як оповістив відділ комунікації поліції Дніпропетровської області, повідомлення про замінування суду надійшло до Шевченківського відділення поліції 4 квітня близько опівдня. З приміщення суду було евакуйовано співробітників та відвідувачів суду, відстрочені судові засідання. Після обстеження приміщення суду жодних вибухонебезпечних предметів виявлено не було.
В ході оперативних заходів поліцейські спільно з працівниками СБУ затримали 26-річного чоловіка, який здійснив телефонний дзвінок з повідомленням про мінування суду. У нього вилучили телефон та сім-картку. За словами раніше не судимого чоловіка, він не знав, що за таке правопорушення передбачена кримінальна відповідальність.
За повідомленням прес-центру СБУ, оперативники служби безпеки встановили, що мешканець обласного центру анонімно повідомляв про начебто мінування адміністративної будівлі суду для блокування роботи установи. Протиправні дії зловмисник виконував за завданням свого «тіньового» бізнес-партнера, стосовно якого заслуховувалися справи в апеляційній судовій інстанції Дніпра.
Під час подальшого розслідування також з’ясувалося, що затриманий вчинив злочин з корисливих мотивів – за телефонний дзвінок з повідомленням про вибух йому заплатили 1700 гривень. 8 квітня правоохоронці затримали замовника злочину. Слідчі встановлюють мотиви замовника, попередньо, у такий спосіб чоловік намагався відстрочити судове засідання.
Наразі обох чоловіків затримано. Їм вручено повідомлення про підозру у скоєнні злочину. Виконавець злочину перебуває під домашнім арештом. Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу замовнику.
Служба безпеки України нагадує, ще незалежно від мотивів «анонімних терористів» їхні дії кваліфікуються згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності).. Відповідно до цієї статті хибне повідомлення про мінування будь-яких об’єктів власності карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. За повторне таке повідомлення зловмисника може бути засуджено від чотирьох до восьми років.
«Телефонним анонімам» також доведеться компенсувати витрати державних та комерційних установ, що зазнали збитків від їх протиправних дій.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!