Завод знов працює, але забруднює повітря
Металургійний комбінат у Кам’янському (Дніпропетровська область) працює знову, і це одразу помітили містяни – над містом здіймається рудий дим. Кам’янчани вкрай стривожені цим очевидним забрудненням повітря і на сайті електронних петицій з’явилося звернення з проханням повністю зупинити промислове виробництво на Дніпровському металургійному комбінаті. Автор петиції, Олег Романенко, звертається до влади міста з проханням звернути увагу на забруднення повітря і шкідливі викиди ПАТ «ДМК»:
«Пропоную на розгляд петицію про повне припинення промислового виробництва ПАТ« ДМК »на території міста Кам’янське, як несумісного з людським життям».
Дніпровський металургійний комбінат, що входить в корпорацію Індустріальний союз Донбасу, запустили після простою в липні цього року. На «гарячу» консервацію він став 30 березня 2017 року через припинення поставок коксу і дефіцит оборотних коштів.
Станом на 20 серпня необхідну кількість підписів під електронною петицією вже зібрано. Отже міське керівництво має надати офіційну відповідь на запит.
Тим часом, керівництво Кам’янського звернулось до ПАТ «ДМК» щодо усунення надмірних викидів забруднюючих речовин. Управлінню екології та природних ресурсів міськради доручено вжити необхідних заходів для покращення екологічної ситуації. Фахівці управління направили звернення до керівництва ПАТ «ДМК» з вимогою запобігти надмірним викидам та надати роз’яснення з приводу ситуації, що склалася на підприємстві у зв’язку з початком роботи після тривалої перерви.
Крім цього, за дорученням міського голови, буде проведено дослідження атмосферного повітря в зоні впливу металургійного комбінату та негайно створено комісію з екологічних питань, яка буде запропонована до затвердження на засіданні виконкому міської ради 23 серпня. Основне завдання комісії – визначення невідкладних першочергових заходів з покращення екологічної ситуації в місті.
В свою чергу, прес-служба ПАТ «Дніпровський меткобінат» пояснює проблеми з викидами в конвертерному цеху. За словами речників комбінату, проблеми пов’язані з недавньої зупинкою підприємства, вони тимчасові і проблему буде усунуто протягом найближчих місяців.
Зокрема, у повідомленні прес-служби пояснюється:
«Гаряча консервація металургійного устаткування – процес досить складний, в першу чергу – можливими негативними наслідками для агрегатів при їх розконсервації. Грамотний персонал основних цехів і ремонтних служб зі своїми завданнями при зупинці і запуску комбінату впорався на відмінно. Але протягом вимушеного тривалого простою конвертерного цеху з енергетичним обладнанням відбувалися незворотні процеси, викликані охолодженням, які і позначилися певним чином на кількості неорганізованих викидів з головної будівлі цеху під час запуску і розігріві агрегатів. Деякі «страхітливі» чинники при запуску ряду агрегатів були неминучі – суто технологічно. В першу чергу це стосується викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у вигляді «рудого» диму над територією конвертерного цеху. Це «видовище» пов’язане з нагріванням поверхні котлів-утилізаторів конвертерів №№1,2, які в період простою окислились і стояли без води. Протягом поточного року подальша очистка котлів-утилізаторів за конвертерами №№1,2 буде проводитися в період поточних ремонтів.
У 2018 році планується капітальний ремонт конвертера №2 з повною заміною котла-утилізатора і модернізацією газоочистки – ці заходи дозволять істотно знизити викиди в атмосферу від роботи сталеплавильного виробництва. Слідом за ним буде здійснено аналогічний ремонт конвертера №1».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!