Майже по всій території України громадяни почали отримували завищені платіжки за газ. Більш того, роздувається й абонплата. Навіщо облгази ігнорують показання лічильників та роздувають показники?
Як вказує Консультаційний центр «ГазПравда», за останні кілька місяців суттєво збільшилась кількість звернень про штучне завищення облгазами обсягів спожитого домогосподарствами газу за звітні періоди.
Облгази ігнорують передані показання лічильників, надсилаючи платіжки з роздутими цифрами. При цьому навіть після обурень споживачів відмовляються змінювати показники, розповідаючи про невчасно передану інформацію (передавати показання потрібно щомісяця до 5 числа).
На думку фахівців видання, такі платіжки можуть служити підставою для того, щоб у майбутньому збільшити й розмір абонплати. Облгаз заробляє саме на абонплаті, розмір якої безпосередньо залежить від того, скільки в середньому використовує кубів сім’я. Тож, якщо зростає споживання, то збільшуються і суми в платіжках.
Що робити, якщо ви отримали завищені платіжки за газ?
Є три кроки, які можна зробити у разі отримання роздутих платіжок:
- звернутися в облгаз та повторно передати показання (іноді просять надіслати фотографію лічильника);
- якщо після звернення суми в платіжках не перерахували, то потрібно написати письмове звернення з вимогою, щоб прийшли за вашою адресою та перевірили показання лічильників;
- якщо перерахунок і після цього не відбувається, то необхідно написати скаргу в Нацкомісію з питань електроенергії і комунальних послуг (НКРЕКП).
Читайте також: Нові тарифи на газ: кому підвищать та хто може залишитись без газу
Річ у тому, що ліцензію на свою діяльність всі облгази отримують у НКРЕКП і там містяться умови роботи, які забороняють завищувати обсяги споживання. Тож у разі, якщо облгаз продовжить порушувати, а комісія отримає докази, то підприємство ризикує заплатити штраф.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!