Проект «Здорову жінку – в Дружківку» – це ініціатива громадської організації «Україна можливостей» і однойменної групи самодопомоги, до складу якої увійшли небайдужі жінки, пов’язані з громадськими ініціативами та, зокрема, належать до цільової групи проекту. А саме: жінки-переселенки, жінки з інвалідністю, малозабезпечені та жінки, у яких є діти з інвалідністю.
Трохи передісторії відповідної ініціативи. «Передбачалося, що цей проект буде виключно фокусуватися на наданні психологічної допомоги жінкам нашого міста і покращення якості медичного обслуговування в лікуванні хвороб репродуктивної системи. Але в процесі написання заявки на конкурс грантів, в процесі її трансформації, яка відбувалася протягом певного часу, ми зрозуміли, що надважливим складовою є питання самореалізації, самодопомоги, об’єднання зусиль жінок в представленні своїх інтересів. В результаті, цей проект тепер складається з декількох компонентів», – розповіла координаторка проекту Світлана Агаджанян.
Перший, це тренінгова програма для дівчат і жінок у віці від 18 до 45 років, де вони зможуть отримати знання та навички про можливості представлення своїх інтересів і варіантів просування їх на рівні громади, дізнаються про практику відновлення сил і профілактику стресів тощо. (Всіх, хто хоче дізнатися деталі про тематику заходів або взяти участь в тренінгах, звертайтеся на номер гарячої лінії +380958425736).
Другий, це робота гарячої лінії. «Вже четвертий рік займаюся наданням допомоги переселенцям. І в процесі цієї роботи зіткнулася з тим, що люди в нашому регіоні дуже сильно потребують психологічної допомоги. Тому цей проект для нас дуже актуальне, і ми хочемо за допомогою гарячої лінії психологічної підтримки анонімно надавати жінкам допомогу. Оскільки багато хто боїться з якихось причин звертатися особисто до психолога, ми будемо підтримати їх в складних обставинах, які вони переживають. Телефон гарячої лінії +380958425736 працює з понеділка по п’ятницю з 14.00 до 17.00», – розповіла активістка Людмила Фіалко.
«На південному сході України є проблема і з зайнятістю, і з психологічною травмою, і в сфері особистісних відносин. Психологічне здоров’я дуже важливий компонент повноцінного життя будь-якої людини, і особливо жінки. Адже від її емоційного стану залежить і атмосфера в сім’ї. До того ж, дуже часто, жінки це ще й нерозкритий потенціал для соціальної сфери нашого міста. Ось і виходить, що вміння працювати зі своїми емоціями, а не допускати вигорання в наших умовах безперервних змін, це ще й внесок у поліпшення психічного здоров’я суспільства в цілому», – розповіла Юлія Ромашко, психолог, яка братиме участь в проекті.
Третій компонент, це придбання для Дружківської Центральної міської клінічної лікарні спеціального апарату для лікування суто жіночих захворювань. Завдяки цьому приладу команда лікарів зможе проводити лікування ряду патологій шийки матки, що сприятиме попередженню онколологічніх захворювань.
«На тлі щоденного навантаження, з яким щодня стикається кожна жінка, є загроза саме для жіночого здоров’я. Ради, що завдяки цьому проекту нам вдасться придбати спеціалізований апарат. 40000 гривень виділено на цю складову від Українського жіночого фонду та 4000 гривень – дофінансування з бюджету Дружківської міської ради, завдяки якому ми зможемо доукомплектувати відповідний прилад», – розповіла координатор проекту Світлана Агаджанян.
Лікар акушер-гінеколог, завідувач жіночою консультацією Олександр Колесник доповнив, що «Високочастотний апарат «Надія-200РХ» використовується для лікування патології шийки матки. Вчені розробили таку частоту, яка менш агресивно пошкоджує навколишні тканини при електрохірургічному лікуванні. Зараз спостерігається зростання захворюваності патології шийки матки в цілому по країні, а також у всьому світі. Наприклад, тільки в Дружківці в 2017 році ми зробили більше тисячі хірургічних маніпуляцій. Що стосується захворювань, при яких показано лікування даним приладом, то це ерозії шийки матки, поліпи … тобто це група фонових захворювань, при відсутності лікування яких, є дуже високі ризики, що вони будуть прогресувати аж до злоякісних утворень – онкології зокрема», – розповів лікар Олександр Колесник.
«Технічні характеристики експлуатації відповідного приладу дозволять використання його до 5 років. Тому, якщо помножити кількість жінок, які щорічно вимагають відповідного лікування, на термін роботи приладу, ми отримаємо цифру в 5000 чоловік. Це 5000 жінок, яким лікарі зможуть зберегти їхнє здоров’я, а це для такого міста, як Дружківка вражаюча цифра», – фіналізували презентацію проекту координаторка Світлана Агаджанян.
Захід відбувся за ініціативи громадської організації «Україна можливостей» в межах гранту, який був наданий МБФ «Український жіночий фонд» в рамках реалізації компоненту «Мобілізація громад задля розширення можливостей» спільного проекту ПРООН-ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України», що фінансується Європейським Союзом.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!