Банки Німеччини готові надати кредити на житло для переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. Кредити надаватимуться терміном на 20 років, процентна ставка в перші три роки становитиме 7% річних.
Орієнтовно проект стартує вже в наступному році. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив Заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
«Орієнтовна сума кредиту – 300 тисяч гривень, а перший внесок по кредиту буде складе 10%, або 30 тисяч гривень, – написав заступник міністра у соцмережі. – Через три роки іпотеки німецький банк оплатить переселенцям 50% кредиту, що залишився – 135 тисяч гривень, після чого процентна ставка зросте до 14% річних. Таким чином, щомісячний платіж складе 1575 грн. + 661 грн. тіло кредиту, разом 2230 гривень», – написав Георгій Тука в соціальній мережі.
За його словами, переговори з банками все ще тривають, при цьому німецька сторона має намір надати переселенцям максимальне число кредитів. «Ми прагнемо мінімізувати виплати, а німецька сторона – надати кредити максимальній кількості людей. На нашу пропозицію взяти взагалі всі витрати по відсотках на себе, німецькі партнери відповіли негативно – це значно зменшить кількість наданих кредитів. Певний дисбаланс поглядів…, – констатував Георгій Тука. – Маю інформацію від інших міжнародних фінустанов: вони дивляться на цей проект, як на «пілотний», і, в разі його успіху, готови долучатись».
Політик розмістив у Фейсбуці це повідомлення, щоб дізнатися думку переселенців, чи достатньо 300 тисяч гривень на придбання житла (не в Києві), і чи витримають внутрішньо переміщені особи щомісячний платіж.
Коментарі не змусили себе чекати:
Людмила Соколенко: «Я розмістила у себе на сторінці, переселенці почали висловлювати свої думки. Ось одна з них: 1) такой размер кредита не хватит ни на что, как пример, 1-ка в Харькове стоит начиная с 15$ (вторичка), а это уже больше чем 300 тыс. 2) внести первый взнос на сегодня смогут процентов 10 из числа выехавших, 3) при этих процентах переплата составит около 450 %, не меньше, т.е. взятые 300 т. выльются в 1,5-1,6 миллиона грн, при условии приобретения жилья в «мухосранске» извините, да еще с проблемами по условиям жилья… Если бы государство думало о ВПО, дешевле построить новые мини-городки на пустующих землях, как пример, таковых много в Старобельском, Новоайдарском… районах Луганской области, так же в Бахмутском и Славянском… районе Донецкой и т.п. областях… Пример заселения лиц после грузинского конфликта…».
Дмитрий Мельниченко: «Ну, по названным Вами условиям, лично мне подходит. Я – ЗА! Но если выявятся какие-то «подводные камни», скрытые проценты, и т.д… Уже достало на съёмных квартирах жить!».
Аза Голощапова: «Вы уверены, что в перечисленных городах можно будет купить жилье за эти деньги? И все ли семьи смогут жить в однокомнатной квартире, у многих 2-3 детей».
Людмила Пухова: «Скажіть яким чином у уразливих групах ВПО – інваліди першої та другої групи, багатодітні сім’ї , пенсіонери від 60 років – будуть сплачувати ці суми, щомісячно?».
Таким чином, думки висловлюються різні, але житлове питання внутрішньо переміщених осіб треба якось вирішувати. «Легкі» кредити, можливо, стануть одним із засобів розв’язання проблеми.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!