«Житло для ВПО»: у реєстрі налічуються 35 тисяч претендентів на отримання пільгового кредиту

У реєстрі претендентів на отримання пільгового кредиту за програмою «Житло для ВПО» наразі налічується близько 35 тисяч переселенців. Ця програма реалізується Держмолодьжитлом за кошти гранту уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку (KfW).

Загалом, завдяки програмам Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, 1164 українські родини отримали житло від початку повномасштабної війни.

Які умови отримання кредиту та як відбувається відбір родин, які отримують цю можливість, розповів голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Микола Марчук в інтервʼю Укрінформу.

За словами Марчука, для участі у програмі ВПО повинні:

  • не мати нерухомості у власності,
  • мати сталий дохід,
  • мати позитивну кредитну історію,
  • не брати до цього участі в інших державних програмах.

Він також розповів про умови кредитування.

«Умови кредитування цілком доступні: мінімальний перший внесок 6%, незмінна ставка за кредитом — 3%, термін кредитування — до 30 років або до досягнення позичальником пенсійного віку», — зазначив Марчук.

За програмою «Житло для ВПО» можна придбати нерухомість на вторинному ринку, не старше за 50 років із моменту введення в експлуатацію. Родина з однієї-двох осіб може купити житло площею 52,5 кв. метра й на кожного наступного члена родини додатково 21,5 кв. метра.

Читайте також: Для переселенців спростили процедуру отримання компенсації за зруйноване й пошкоджене житло

Марчук також зауважив, що відбір отримувачів пільгових кредитів відбувається рандомно за допомогою комп’ютерної програми орієнтовно раз на 45 днів у прямому ефірі. Під час останніх двох відборів були обрані по 800 переможців.

Детальніше про порядок і умови участі в україно-німецькій програмі «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» можна дізнатися за посиланням.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies