Злочини проти довкілля: Україна шукає способи притягнення РФ до відповідальності
В Україні зафіксовано 6 тисяч екологічних злочинів РФ — це понад 65 млрд збитків. Наразі Україна разом з міжнародними партнерами вивчає способи притягнення РФ до відповідальності за злочини проти довкілля.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, повідомляє Інтерфакс.
За її словами, зафіксовано вже шість тисяч випадків екологічних злочинів РФ на території України. Здебільшого вони фіксуються екологічною інспекцією, нацполіцією та правоохоронними органами.
«І це понад 65 млрд … збитків. Крім того, ми спільно працюємо дуже активно з Офісом генерального прокурора: вони ведуть уже 222 кримінальні справи, і тут також, завдяки нашій співпраці з міжнародними партнерами, всі ці кейси розглядаються. Зокрема аналізуються міжнародними партнерами, і напрацьовуються рішення, як іще допомогти Україні саме юридично, для того щоб підготувати всі ці справи для розгляду в міжнародних судах», — сказала вона.
Дивіться також: Україна не отримала жодної копійки за будь-яку шкоду довкіллю, яка була заподіяна
За словами Гринчук, є величезна кількість механізмів для притягнення агресора до відповідальності.
«Це і використання заморожених активів, і безпосереднє стягнення за рішенням суду», — зазначила вона.
Міністр висловила сподівання, що досвід України у стягненні з агресора збитків, завданих довкіллю, стане гарним прикладом для інших країн. І в цьому зацікавлена вся міжнародна спільнота.
«Щоб, використовуючи наш приклад, усе-таки показати агресорам (ми зараз говоримо не лише про Росію, а й на майбутнє), якщо будуть наміри, скажімо так, проводити воєнні дії на території інших країн, що за шкоду саме довкіллю треба буде заплатити, і це буде свого роду таким превентивним заходом», — сказала Гринчук.
Читайте також: «Зелений курс» відновлення України – щоб відбудувати екологічніше, ніж було
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!