Як перевірити та знайти свого сімейного лікаря: допоможе новий сервіс Національної служби здоров’я

Тепер отримати детальну інформацію щодо вибору лікаря або закладу стає простіше. Наприклад, ви хочете укласти декларацію з певним спеціалістом, але не знаєте максимальну кількість декларацій для сімейного лікаря. Або шукаєте медичний заклад поблизу від нового місця роботи, або ви – лікар і хочете дізнатись вікову структуру пацієнтів, що підписали із вами декларацію. Можливо, вас цікавить, які саме документи треба підписати і як знайти свою декларацію з лікарем. Або треба дізнатись, чи має заклад, в якому ви плануєте працювати, договір з НСЗУ. Відповіді на ці питання можна отримати за допомогою онлайн-мапи на сайті Національної служби здоров’я.

Новий сервіс містить відомості про всі заклади України, що надають первинну медичну допомогу, та лікарів-ФОПів, які уклали договір з Нацслужбою. Тут можна знайти свого сімейного лікаря чи педіатра для дитини, уточнити кількість укладених ним декларацій або адресу і телефон необхідної вам амбулаторії.

Відповідно до даних на мапі (станом на 6 березня), декларації з лікарями в Донецькій області уклали 1,23 млн пацієнтів. Закладів, які підключилися до єдиної електронної системи, – 34, амбулаторій – 245, лікарів – 924. Найбільше жителі області уклали договорів із сімейними лікарями – 66%.

Також можна передивитись ситуацію по містах. Так, у місті Краматорськ вже 133,65 тис. пацієнтів уклали декларації з 110 лікарями первинної ланки. Найбільша кількість декларацій у терапевта Валентини Гудиної – 1963 (при нормативі 1800) та у педіатра Олени Тимченко – 949 (при нормативі 900).

У цей перелік поки внесено лише терапевтів та педіатрів, але база постійно розширюється. Тому можна сподіватися, що через кілька років це буде повноцінне сховище інформації про кожного лікаря нашої країни. Це дає можливість більш збалансовано розподіляти кошти поміж державними закладами охорони здоров’я, а також регулювати навантаження на терапевтів. Сайт буде допомагати медичним статистикам, які намагаються модернізувати медичну систему нашої країни.

На мапі відображається така інформація:

  • Всі заклади та лікарі, які уклали договір з НСЗУ (навіть якщо лікар уклав лише одну декларацію).
  • Електронна карта центрів з усіма контактами амбулаторій і лікарів.
  • Розподіл комунальних і приватних медзакладів та лікарів-ФОПів у різних регіонах.
  • Кількість декларацій, які уклав лікар (пошук можна здійснювати за прізвищем чи спеціальністю).
  • Розподіл декларацій за віковими групами, статтю та за спеціальностями лікаря.

Інформацію можна шукати за допомогою фільтрів і таблиць. Відомості оновлюються кілька разів на місяць. Приєднатися до цього сервісу може кожен бажаючий.

Завдяки зручному інтерфейсу кожен зможе дізнатися, як перевірити декларацію з лікарем. Для цього достатньо лише ввести необхідні дані до відповідного «віконця». Відповідна інструкція є і на сайті.

Для перегляду зайнятості лікарів в тому чи іншому районі достатньо лише зареєструватися на сайті. Наразі дашборд нараховує у собі 3 активні сторінки, на яких можна переглянути будь-яку інформацію, що потрібна людині. Пошук сімейного лікаря став значно легшим и наразі відповідає усім европейським стандартам. Відтепер, щоб дізнатися, хто твій сімейний лікар, можна не відстоювати черги у поліклініці — достатньо звернутися до зручного онлайн-сховища усіх документів. Завдяки сервісу мільйони українців зможуть з власного електронного пристрою дізнатись, як знайти сімейного лікаря. Це значно полегшить процедуру диспансеризації населення і прийому пацієнтів для лікаря.

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (22)

  • Так і не зрозуміло, як перевірити свою декларацію. На мапі таких даних немає.

  • ЯК знайти свої дані ???
    щоб зрозуміти - продовжувати свою декларацію чи не треба???
    Користувачам не потрібна ця ваша статистика яка нікому крім вас не потрібно

  • "Як перевірити та знайти свого сімейного лікаря" - це не правильна назва статті.
    Новий сервіс Національної служби здоров’я насправді дає можливість взнати лише прізвища всіх існуючих сімейних лікарів в Україні. Тому цей сервіс скоріше буде корисний самим лікарям, але не їх пацієнтам. Назвіть цю статтю - "Каталог сімейних лікарів України"

  • У вас нічого не відображається!
    Під статтею є питання, як знайти інфо про свою декларацію???
    То як?

    • Декларація містить особисті дані, і вони не можуть "гуляти" у вільному доступу. Вважаємо, Вам би це не сподобалося. Якщо треба знайти свою декларацію, зверніться до реєстратури амбуліторії, в якої заключали декларацію

  • Неподобство, витратила час і кошти і нічого не дізналась...
    Мабуть це уже неможливо дізнатись дані про свою декларацію ... то так би і сказали

  • Так де ж можна знайти дані про мою декларацію з сімейним лікарем? В даному випадку мова йде про мою дружину Коропатник Тетяну Василівну. Її сімейний лікар - Панькін Сергій Петрович, 3-е поліклінічне відділення в Чернігові. Потрібен номер декларації. Може, допоможете? А загальна статистика нікому не потрібна.

    • Декларація з лікарем - це особиста інформація, яка недоступна загальному колу. Невже Ви не пам'ятаєте з ким заключали декларацію? У крайньому випадку, можна піти до поліклініці та й заключити з новим лікарем

      • Не треба робити її доступною загльному колу, але мені особисто вона повинна бути доступна, у мене немає часу ходити по поліклініках, я хочу зайти чи в свій електронний кабінет, чи будь який інший онлайн-ресурс і знайти всю інформацію, яка стосується менета мого лікаря. Невже це так не зрозуміло ? Де я можу побачити інформацію про свою декларацію? Навіть в банківській установі є особисті кабінети, де я можу побачити всі свої рахунки, картки та фінансові операції. А інформацю про наявність в мене сертифікату про вакцинацію я побачити не можу? А свою декларацію також не можу? Де зафіксовані мої звернення до сімейного лікаря та виписані мені рецепти? Чому я повинна за кожним папрцем бігати в поліклініку?

        • Наявність сертифікату можна подивитися у додатку "Дія", все інше то питання до МОЗу

Цей сайт використовує cookies