Зона безпеки навколо Донецької фільтрувальної станції

Тристороння контактна група по врегулюванню ситуації на сході України домовилася про створення зони безпеки навколо важливих інфраструктурних об’єктів. Про це за підсумками зустрічі в Мінську повідомив спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік, передають інформагенції.

Зокрема, мова йде про Донецьку фільтрувальну станцію (ДФС). «Учасники робочої групи з безпеки повернулися до питання захисту життєво важливих об’єктів інфраструктури. Сторони висловили готовність створити зони безпеки навколо насосної станції Василівка та Донецької фільтрувальної станції», – заявив Сайдік.

Донецька фільтрувальна станція знаходиться в 12 кілометрах від Донецька на нейтральній території лінії зіткнення. Вона забезпечує водою Донецьк, Авдіївку і ряд інших великих населених пунктів регіону по обидва боки лінії зіткнення. Станція регулярно піддається обстрілу.

Питання створення «безпечних зон» навколо важливих об’єктів інфраструктури обговорювалося неодноразово і на різних рівнях, але для їх реалізації була необхідна згода всіх сторін Мінських переговорів.

Свого часу такі пропозиції надходили від віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко, яка в кінці червня разом з послами країн ЄС та депутатами Європейського парламенту відвідала Донецьку область, щоб на місці ознайомитися з екологічними і техногенними ризиками збройного конфлікту.

«Українська сторона буде піднімати питання екології в Донбасі в Мінську і створення навколо критичних об’єктів зон безпеки з постійним моніторингом СММ ОБСЄ і Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Є постійна небезпека потрапляння снарядів у контейнери з хімічними речовинами на Донецькій фільтрувальної станції. Крім того, склалася катастрофічна ситуація на підприємствах Бахмутського аграрного союзу. Технічний ставок-накопичувач для відходів життєдіяльності тварин переповнений в три рази, і якщо не провести рекреаційні роботи, то всі ці нечистоти потраплять у річку Бахмутку і Сіверський Донець. Фенольний завод в Торецькому, який майже на лінії розмежування, має схожу проблематику: через замінування і обстріли фахівці не мають змоги провести ремонтні роботи на дамбах шламонакопичувачів, провести моніторинг стану підземних вод», – поінформувала за підсумками візиту на Донеччину Ірина Геращенко.

На необхідності забезпечити безпечне функціонування важливих промислових об’єктів наполягали також ОБСЄ і Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

«Ми пропонуємо створити зони безпеки навколо Верхньо-Кальміуської і Донецької фільтрувальних станцій, а також водопроводу. Потім – в районах Золотого – Первомайська, 3-й насосної станції та водопроводу від неї до Горлівських фільтрувальних станцій №1 та 2, і в районі Петровського водозабору», – повідомив глава делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн.

Він також зазначив, що єдиний спосіб уникнути екологічної катастрофи на Донбасі – це забезпечити безпечне функціонування насосних станцій і цілісність трубопроводів.

«На Донецькій і Верхньо-Кальміуській фільтрувальних станціях є величезні запаси хлориду для очищення води. У разі прямого попадання при обстрілі ємності можуть вибухнути, хлорид потрапить в повітря, і утвориться токсична хмара, яка може випасти у вигляді опадів де завгодно – в залежності від напрямку вітру. І оскільки все це відбувається на густонаселеній території, постраждати можуть сотні тисяч людей», – зазначив Ешліманн.

Домовленість в Мінську про створення зони безпеки навколо ДФС стала першим кроком у цьому напрямку. Однак чи буде сторона так званої «ДНР» виконувати свої обіцянки, покаже час.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies