У Збройних Силах України створюють єдину систему по роботі з членами сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти, полонених військовослужбовців — служби супроводу (патронації).
Концепцію соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей затвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, повідомили у Генштабі ЗСУ.
Для цього розгорнуть спеціальні підрозділи в складі вже діючих штатних структур.
«Головна мета створення такої системи — піклування про родини військовослужбовців та їх загальне інформування, супровід поранених у закладах охорони здоров’я, координація та зв’язок із сім’ями полонених, зниклих безвісти та загиблих», — ідеться у повідомлені відомства.
Підрозділи служби соціального супроводу розгорнуть у складі вже наявних структур цивільно-військового співробітництва ЗСУ. Першочергово їх комплектуватимуть із військових, яких звільнили з полону та тими, хто через поранення чи стан здоров’я не може брати участь у бойових діях.
Читайте також: Мінветеранів запускає проєкт з працевлаштування ветеранів та ветеранок на держслужбі — е-Карту вакансій
У брифінгу, що проходив в «Укрінформ», також взяли участь представники бойових бригад, в яких проводився експеримент з впровадження підрозділів соціального супроводу. Вони зазначають, що робота служби патронації неймовірно важлива як для поранених захисників та сімей військовослужбовців, так і для бригади. «Бо наші оборонці знають, що ні вони, ні сім’ї не залишаться самі, і це підвищує моральний бойовий дух загалом бригади».
«Рішення про створення служб соціального супроводу підтримують в бойових бригадах, бо воно спрямоване на простого військовослужбовця. Як неодноразово наголошувалося керівництвом ЗС України та Генеральним штабом, головна наша цінність — це люди», — кажуть військові.
Наразі міністр оборони Рустем Умєров та головнокомандувач Олександр Сирський видали директиву, аби служби патронації невдовзі стали штатними підрозділами у ЗСУ. За словами Генштабу, це «виведе підтримку військовослужбовців та їхніх сімей на новий якісний рівень».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!