18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA завітає у понад 200 міст та містечок з 21-ї області України та покаже документальні хіти та стрічки-улюбленці цьогорічного березневого фестивалю. На глядачів та глядачок чекають 18 вражаючих документальних фільмів із 18-ти країн світу, створених упродовж останніх двох років.
Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA – «Повне одужання», присвячена праву людини на здоров’я. Глядачі матимуть можливість поміркувати про те, як пандемія змінила кожного/кожну з нас, заглибитись в проблеми системи охорони здоров’я, які оголила коронакриза, та спробувати віднайти шляхи до їхнього вирішення.
Під час обговорень після перегляду фільмів буде нагода поговорити про страхи, соціальну дистанцію, пристосування до нової реальності та на які обмеження прав довелося піти в обмін на охорону здоров’я суспільства. А головне – як дійти до повного одужання?
На Донеччині покази розпочнуться наприкінці жовтня та триватимуть протягом місяця. Локальні партнери фестивалю, не зважаючи на поточну ситуацію із ковідом, визначились проводити перегляди у закритому форматі. «Для мене, як регіонального координатора, це означає, що люди прагнуть підтримувати цю ініціативу, не зважаючи на виклики сьогодення», – зауважує регіональний координатор Мандрівного кінофестивалю у Донецькій області, керівник правозахисної організації «Донецький Меморіал» Олександр Букалов.
Фестиваль Docudays UA – не політичний і не комерційний. Це єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Щороку він проходить в Києві в останній тиждень березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. «Приємно усвідомлювати, що завдяки взаємодії громадськості Донецької області, мешканці та мешканки нашого регіону також мають змогу долучитись до переглядів та обговорень, які традиційно відбуваються після показу документальних стрічок», – акцентував Григорій Курачицький, керівник Приазовської правозахисної групи, яка є партнером Мандрівного фестивалю.
Дружківка, Краматорськ, Добропілля, Українськ, Маріуполь, Костянтинівка та Нью-Йорк – саме ці населені пункти створюють цьогорічну неформальну мережу показів документальних стрічок про права людини. Саме завдяки громадським діячам та діячкам, небайдужим до правозахисних питань, стає можливим проведення Мандрівного фестивалю на Донеччині. І не зважаючи на той факт, що більшість показів проходить у закритому форматі, головне, що ця подія знову відбувається на теренах Донеччини. Черговий раз мешканці та мешканки області мають змогу зануритись у світ документальних стрічок, отримати можливість по іншому подивитись на деякі явища сьогодення.
Цього року по всій країні майданчиками для показів та обговорень фільмів 18 Мандрівного Docudays UA стануть кінотеатри, будинки культури, школи, вищі навчальні заклади, кіноклуби Docudays UA, бібліотеки, установи Державної кримінально-виконавчої служби України та інші локації. Усі фестивальні офлайн-події відбудуться з дотриманням карантинних норм. Партнерами фестивалю в областях України є 43 громадські організації та 434 кіноклуби медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Детальніше про 18 Мандрівний Docudays UA читайте на сайті www.docudays.org.ua
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!