Звіт про екологічні досягнення області
Нове життя річкам, ставкам, балкам, екосемінари та боротьба з браконьєрами. Топ-5 екоподій – у публічному звіті директора департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслана Стрільця.
У Магдалинівському районі відновлюють гідрологічний режим річки Заплавка. Останніми роками вона більше нагадувала струмок – висохла та замулилася.
«Розчищати річку розпочали у 2017-му. Нині вже пройшли 10 км, у планах – ще два. Завершити всі роботи плануємо цьогоріч», – розповів Руслан Стрілець.
У селі Широка Дача Широківського району відновлюють ставок. Йому – понад 100 років.
«Колись глибина ставка сягала 5 метрів, та за останні 20 років він геть змілів. Роботи з розчистки стартували у 2017-му, нині – на фініші. Укріплюємо стаціонарну дамбу, після пустимо воду та розпочнемо благоустрій території», – зазначив Руслан Стрілець.
Роботи ж з розчистки балки Кандибіна у Кривому Розі вже завершені. Колишня шахта, яку затопило водою, дошкуляла місцевим мешканцям десятки років. Болото та сміттєзвалище люди обходили десятою дорогою.
«Така ситуація тривала десятки років. Змінити картину взялась ДніпроОДА. У 2017-му будівельники працювали на 5 ділянках. Розчистили півтора кілометра балки. Цим позбавили від підтоплень у будинках півтори тисячі криворіжан. Наступний етап проекту – облаштування рекреаційної зони», – розповів директор обласного департаменту екології та природних ресурсів.
ДніпроОДА продовжує серію безкоштовних екосемінарів, додав Руслан Стрілець.
«Вже проведено 13 екосемінарів, які відвідали більше 400 людей. Цьогоріч продовжуємо семінари під гаслом «Екологічна просвіта для студентів». На кожному піднімаємо нову тему. Вже провели першу зустріч, наступна – за місяць», – зазначив він.
В області продовжується боротьба з браконьєрами. Працює спеціальна робоча група. До неї входять рибоохоронний патруль, поліцейські, громадські активісти, представники держорганів влади та спеціалісти департаменту екології ДніпроОДА.
«Лише з початку 2018-го виявлено 455 правопорушень, складено протоколи. Загальна сума штрафів склала майже 26 тисяч гривень», – розповів Руслан Стрілець.
Побачити, як екопроекти втілюються у життя, можна тут:
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!