10 порад для родин від практикуючого психолога Руслана Анчакова. Як мінімізувати стресс в умовах надзвичайної ситуації
2103
коментарі відсутні
- Домовитися про дії, які кожний член родини буде робити в умовах різних ситуацій. Хто за що відповідальний. Існує так звана “техніка сімейної наради” – всім членам сім’ї сісти разом в безпечному місці й обговорити хто що відчуває та хто що хоче робити.Головне – дати кожному члену родини висловити свою позицію. Це може допомогти уникнути сімейних конфліктів.
- Страх – це нормально. Будь-які законні методи боротьби зі страхом доречні, якщо вам від цього стає спокійніше.
- Головне в сім’ї – це безпека. Зазвичай, в український родинах саме чоловік відповідальний за безпеку жінки та дітей. Сім’я має дати розуміння чоловікові, що він вже захищає їх, як мінімум, тим, що фізично є поруч.
- Якщо чоловік йде на війну(в ідеалі це рішення мають узгодити в колі сім’ї), забезпечити любов та підтримку. Адже якщо чоловік захищає, йому дуже важлива підтримка жінки та дітей. Так, буде важко. Але для чоловіків важливо знати, кого він захищає – не тільки країну, не тільки місто, а насамперед свою родину
- “Важливо 3 рідини”. Дуже важливо пити багато води. Вмивання, душ, ванна – поки це є можливим, використовуйте все. Друга рідина – піт. Якщо є можливість рухатись – рухайтеся. Як мінімум, поприсідайте. Третя рідина – сльози. Якщо хочется плакати – поплачьте. Це не соромно. Це – емоція, це нормально.
- Перерва від моніторингу новин. Або домовтеся чергувати це з членами родини. В організмі є три реакції – бій, біжи, замри. Коли ми, наприклад, лежимо, в нас позиція завмирати. Коли ми чуємо якусь тривогу, паніку, то нам важко обробляти її з позиції “завмирання”. Стресові найбільше допомагає реакція “act” – діяти, щось робити. Навіть рутинні дії допоможуть вам справитися зі стресом.
- Не забувайте приймати їжу. Якщо немає можливості – жуйте жуйку. В ідеалі 15-20 хвилин. Коли ми жуємо – наш організм почуває себе в безпеці.
- Зберіть необхідні речі – документи, мінімальну кількість ліків, які можуть знадобитися, воду та інше.
- Якщо йдете в укриття, наше завдання – створити там хоча б мінімальний комфорт: каремат, вода , ковдри – все, що може знадобитися вам.
- Говорити з дітьми. Більше обіймати їх, сміятися, робити разом якісь справи: читати казки, дивитися мультфільми. Головне – дати дітям відчуття спокою. Важливо обговорити ритуали та дії, наприклад: “Ми одна сім’я. В нас є такі правила. Ми робимо отак”.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
0 Коментарі