5 років реформі децентралізації

2 квітня Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, запросив у гості представників органів місцевого самоврядування, громадські організації, представників медіа та інших інститутів громадянського суспільства Дніпропетровщини. Цей день особливий для України – 5 років реформі децентралізації.

«Об’єднання та приєднання територіальних громад – переваги для розвитку» – така тема семінару для існуючих та майбутніх партнерів Центру. Метою зустрічі було інформування учасників про план заходів та завдання реалізації реформи місцевого самоврядування в Україні та Дніпропетровській області на 2019 рік та обговорення перспектив співпраці ОМС та інститутів громадянського суспільства щодо розбудови спроможних територіальних громад Дніпропетровської області.

Згідно з пріоритетами діяльності Дніпропетровського ЦРМС, першим пріоритетом команди децентралізаторів Дніпропетровщини є сприяння в розробці та схваленні перспективних планів формування територій громад областей.

Таким чином, даний семінар несе першочергову важливість в реалізації даного пріоритету. Планом заходу передбачено оцінку Дніпропетровської області у рейтингу ОТГ України. Розгляд теми об’єднання та приєднання, зокрема завдання формування спроможних територіальних громад області. Окремо буде розкрито питання фінансової спроможності громад Дніпропетровщини в розрізі районів: стан та перспективи.

Останнім блоком було розглянуто партнерство між ОМС та інститутами громадянського суспільства в контексті реалізації Стратегії децентралізації Дніпропетровщини.

«Найкращий аргумент на користь децентралізації – це фінансові показники результатів діяльності об’єднаних територіальних громад – розповідає гостям Центру радник з питань місцевих фінансів Андрій Мужевський, – Дніпропетровська область займає друге місце серед інших областей за показником надходження власних доходів із розрахунку на одного мешканця. За підсумками 2018 року цей показник становить 4923,3 грн. Десять громад входять до першої десятки в рейтингу фінансової спроможності за 2018 рік. Це свідчить про системну роботу об’єднаних територіальних громад в поповненні місцевих бюджетів. Ця робота дозволила наповнити бюджети ОТГ власними надходженнями на суму 2,1 млрд. грн. Це значний ресурс для забезпечення першочергових потреб громади, утримання закладів соціально-культурного розвитку та капітальних видатків».

«У 2015-му році 15 громад утворилися в Дніпропетровській області, був даний старт, почалося поглиблення в тему управління громадою, збір, дослідження кращих практик. Наступним громадам вже було легше, перші вже звикали до свого статусу, почали бачити переваги прямих бюджетних відносин. У 2016-му році стало вже 34 громади, у 2017-му році – 56 громад. Я можу впевнено казати, що це успішний цікавий шлях. Наші старання варті результатів, реформа децентралізації відкрила нові можливості як для самореалізації представників ОТГ, так і для становлення спроможності громад» – пригадує Олена Гладка, експертка з питань муніципальних послуг.

«Прийшов етап самоактивізації громадськості – громади не стоять на місці. За 5 років зроблено дійсно великий прогрес – змінилася свідомість, ставлення до реформи, до змін, – коментує Ольга Кірєєва, експертка з питань децентралізації, – Змінюється вигляд громад та обличчя людей в громадах. Всі повірили в незворотність реформи і з нетерпінням чекають: а що ж буде далі? Саме від участі громадськості буде залежати успішність процесу створення спроможності територіальних громад. Громадськість має розуміти, що розвиваючи громаду вона розвиває себе, реалізовує свої мрії і закладає основу для мрій своїх дітей».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies