Децентралізація

Мешканці будь-якого населеного пункту мають право на доступну медицину та якісну освіту, а також бажають користуватися послугами комунальних та соціальних служб. Дороги з гарним покриттям, чисті вулиці з належним освітленням – все це потребують громадяни нашої країни. Люди бажають контролювати якість надання послуг та їх вартість, але для цього необхідно знаходитися поблизу відповідних постачальників. Саме тому дуже важливо налагодити ефективну взаємодію з представниками місцевої влади, які є відповідальними за вирішення усіх локальних питань.

Децентралізація в Україні покликана забезпечити передачу повноважень та грошових коштів від державної влади до органів місцевого самоврядування. Для цього запроваджено реформу, суть якої полягає в зміцненні становища та наданні широкої відповідальності регіональному керівництву. Програму було започатковано в 2014 році, і наразі суспільство має можливість ознайомитися з деякими результатами на нашому сайті.

На цій сторінці ми зібрали найголовніші новини децентралізації Донбасу, які слід знати усім мешканцям Сходу України. Ви можете дізнатися про переваги та недоліки реформи, а також долучитися до обговорення цікавих подій у житті регіону. Ми розповідаємо про те, що таке децентралізація та як вона впливає на розвиток місцевих громад. Висвітлюємо питання про розподіл бюджетних коштів та ефективність їх використання регіональним управлінням. Крім того, ви ознайомитися на цій сторінці з усіма законами про децентралізацію.

Визначні досягнення та актуальні проблеми територіальних громад ми намагалися розглянути в позитивному ключі, адже будь-які труднощі можна вирішити разом з суспільством. На сторінці також висвітлені новини культури та праці, описаний розвиток регіону. Велику увагу ми приділяємо подіям на окупованих територіях, усвідомлюючи, що війна ускладнює життя пересічних громадян. Волонтери та соціальні організації намагаються надавати посильну допомогу мешканцям постраждалих регіонів, забезпечують їх підтримкою у цей складний час. Поступово починають вирішуватися складні політичні й економічні питання.

Скільки за минулий рік заробили громади Донеччини

Понад 20 млрд гривень надійшло за минулий рік до місцевих бюджетів 46 громад Донецької області.…

Про задачі та пріоритети другого етапу реформи децентралізації

З виборами в територіальних громадах завершився перший етап реформи децентралізації. Нині триває другий, більш змістовний.…

Громади Донеччини та Луганщини отримали почесні відзнаки Мінрегіону

Створення додаткових робочих місць, розвиток інфраструктури, вдосконалення послуг, формування умов для комфортного проживання людей –…

ВЦА чи місцева рада. Як управляють територіями громад на сході України

Вісімнадцять територіальних громад у Донецькій та Луганській областях управляються військово-цивільними адміністраціями. Це ті громади, де…

Картосхеми для громад – інструмент для розвитку територій

Картосхема території з’явилась у кожної громади в Україні. Юридичних меж територіальних громад вони не встановлюють,…

Профіль для громади як паспорт для людини

Задля активізації соціальної згуртованості та вивчення питань безпеки активна громадськість спільно з місцевою владою розробили …

Визначено механізм правонаступництва в нових громадах та районах

Нові райони та територіальні громади тепер мають законодавчо закріплені підстави проводити реорганізацію та передавати майно.…

Нові районні ради Донеччини – з невизначеними повноваженнями, без приміщень і регламентів

В результаті адміністративно-територіальної реформи в Україні відбулося укрупнення районів. Зокрема, в Донецькій області замість 13…

Райгородок приєднався до Миколаївської громади

Миколаївська міська громада стала більшою – до неї приєднався сусідній Райгородок. Територія та населення міської…

Повноваження, які держава делегує громадам

Що таке делеговані повноваження? Які повноваження держава делегує громадам? Відповідає Максим Ткач, керівник Донецького регіонального…

Цей сайт використовує cookies