Децентралізація

Визначено механізм правонаступництва в нових громадах та районах

Суспільство

Нові райони та територіальні громади тепер мають законодавчо закріплені підстави проводити реорганізацію та передавати майно. Відповідний закон набрав чинності та надав можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і ...

Нові районні ради Донеччини – з невизначеними повноваженнями, без приміщень і регламентів

Суспільство

В результаті адміністративно-територіальної реформи в Україні відбулося укрупнення районів. Зокрема, в Донецькій області замість 13 районів, що існували на підконтрольній території, залишилося 5 районів.
Окрім того, в процесі децентралізації ...

Райгородок приєднався до Миколаївської громади

Суспільство

Миколаївська міська громада стала більшою – до неї приєднався сусідній Райгородок. Територія та населення міської громади збільшилось, з’явились нові перспективи та можливості розвитку.
 
Жити разом, а не окремо
 
Райгородоцька селищна ...

Повноваження, які держава делегує громадам

Суспільство

Що таке делеговані повноваження?
Які повноваження держава делегує громадам?

Відповідає Максим Ткач, керівник Донецького регіонального офісу Програми «U-LЕAD з Європою».

Дивіться більше відео з відповідями на важливі питання у добірці ...

Як організована місцева влада в громаді?

Суспільство

Як організована місцева влада в громаді – відповідає Максим Ткач, керівник Донецького офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Дивіться більше відео з відповідями на важливі питання у добірці Питання-Відповідь!
Відстежуйте змІнИ, що відбуваються ...

Міністерство розвитку громад і територій

Суспільство

Розвитком громад та територій в Україні займається профільне міністерство розвитку громад і територій.
Розповідаємо коротко про його діяльність.

Дивіться більше корисних та пізнавальних відео у добірці Пізнавальне!
Відстежуйте змІнИ, що ...

Донеччина та Львівщина обмінялися досвідом децентралізації

Суспільство

З проведенням 25 жовтня місцевих виборів в Україні завершується важливий етап адміністративної реформи – формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ) на всій території країни та перехід до нового адміністративно-територіального устрою.
Про ...

Нові райони та вибори по-новому

Суспільство

На скільки районів поділили територію Донецької області?
За якою системою відбуватимуться вибори до районних рад?
Скільки депутатів буде в районній раді?
Де розмістяться районні органи влади?
Як формуватиметься бюджет району?
...

Краматорська громада та місцеві вибори: які зміни чекати жителям

Суспільство

Після чергових місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня поточного року, Краматорськ отримає нові статуси. Місто стане двічі адміністративним центром: великого Краматорського району, а також Краматорської міської ОТГ. Залишатиметься й статус ...

Дитячі майданчики в Званівській ОТГ

Суспільство

По 1 майданчику у селах Переїзне та Верхньокам’янське та 3 у Званівці встановили 2 роки тому в Званівській ОТГ. Усе за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток. Нині мешканці проводять тут толоки, доглядаючи за простором.
Подробиці ...

Мешканці будь-якого населеного пункту мають право на доступну медицину та якісну освіту, а також бажають користуватися послугами комунальних та соціальних служб. Дороги з гарним покриттям, чисті вулиці з належним освітленням – все це потребують громадяни нашої країни. Люди бажають контролювати якість надання послуг та їх вартість, але для цього необхідно знаходитися поблизу відповідних постачальників. Саме тому дуже важливо налагодити ефективну взаємодію з представниками місцевої влади, які є відповідальними за вирішення усіх локальних питань.

Децентралізація в Україні покликана забезпечити передачу повноважень та грошових коштів від державної влади до органів місцевого самоврядування. Для цього запроваджено реформу, суть якої полягає в зміцненні становища та наданні широкої відповідальності регіональному керівництву. Програму було започатковано в 2014 році, і наразі суспільство має можливість ознайомитися з деякими результатами на нашому сайті.

На цій сторінці ми зібрали найголовніші новини децентралізації Донбасу, які слід знати усім мешканцям Сходу України. Ви можете дізнатися про переваги та недоліки реформи, а також долучитися до обговорення цікавих подій у житті регіону. Ми розповідаємо про те, що таке децентралізація та як вона впливає на розвиток місцевих громад. Висвітлюємо питання про розподіл бюджетних коштів та ефективність їх використання регіональним управлінням. Крім того, ви ознайомитися на цій сторінці з усіма законами про децентралізацію.

Визначні досягнення та актуальні проблеми територіальних громад ми намагалися розглянути в позитивному ключі, адже будь-які труднощі можна вирішити разом з суспільством. На сторінці також висвітлені новини культури та праці, описаний розвиток регіону. Велику увагу ми приділяємо подіям на окупованих територіях, усвідомлюючи, що війна ускладнює життя пересічних громадян. Волонтери та соціальні організації намагаються надавати посильну допомогу мешканцям постраждалих регіонів, забезпечують їх підтримкою у цей складний час. Поступово починають вирішуватися складні політичні й економічні питання.