Визначено механізм правонаступництва в нових громадах та районах

14896
коментарі відсутні

Визначено механізм правонаступництва в нових громадах та районах

Нові райони та територіальні громади тепер мають законодавчо закріплені підстави проводити реорганізацію та передавати майно. Відповідний закон набрав чинності та надав можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування громад і районів.

 

Правові підстави для нових громад

 

Тепер врегульовані питання правонаступництва комунального майна, прав та зобов’язань, а також з’являється юридична можливість створити районні державні адміністрації в нових районах.

Новостворені територіальні громади Донецької області проводять свої перші сесії та визначаються зі структурою виконавчих органів влади. У більшості громад Донецької області перші сесії відбулись.

Нові сільські, селищні та міські ради стали правонаступниками майна, прав та обов’язків старих рад, які об’єднались, і після першої сесії вони розповсюджують свої повноваження на всю територію громади.

Місцеві ради та їх виконавчі органи функціонують як органи місцевого самоврядування, так і як юридичні особи, що вступають у цивільні відносини та ведуть господарську діяльність: укладають договори, сплачують заробітну платню співробітникам, управляють комунальним майном тощо.

Аби унормувати правонаступництво щодо приєднаних рад, громади чекали на прийняття нового закону. Верховна Рада прийняла закон у листопаді, минулого тижня його підписав Президент, а набув чинності з 6 грудня поточного року. Цей закон вносить зміни до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій.

 

Хто чекав на прийняття закону

 

Як пояснює керівник Донецького офісу Програми «ULEAD з Європою» Максим Ткач (на фото), ті громади, які встигли утворитись на основі закону про добровільне об’єднання і просто чекали на проведення перших виборів, могли проводити всі організаційні процедури, не чекаючи нового закону. У Донецькій області це Добропільська та Білозерська  міські, Кальчицька та Хлібодарівська  сільські, Новодонецька селищна  громади.

 

Визначено механізм правонаступництва в нових громадах та районах - Фото №1

 

Не стосувалось нове законодавство також тих громад, які об’єднались у попередні роки – у Донецькій області таких 13 громад. Якщо не рахувати ті громади, де через безпекову ситуацію вибори у жовтні поточного року не проводили, то виходить, що 19 нових громад чекали нового закону, аби мати можливість провести усі юридичні процедури.

«Нові ради територіальних громад тепер отримали правонаступництво щодо майна прав та обов’язків  приєднаних рад та можуть поступово реорганізовувати та припиняти їхню діяльність, проводити інвентаризацію майна, впорядкувати трудові взаємини з працівниками ОМС та сплачувати їм зарплатню», – пояснює Максим Ткач.

 

Виконавчою владою в районі опікуватиметься Кабмін

 

Проводити реорганізацію райдержадміністрацій та створювати нові РДА при нових районах доручено Кабінету Міністрів України після затвердження нових районів Верховною радою. Раніше, до прийняття закону, не було визначеності, хто саме проводитиме усі ці процедури. Тепер це повноваження Кабміну.

На території Донецької області замість 18 районів створили 8 нових.  П’ять з них – на підконтрольній українській владі території: Краматорський, Маріупольський, Покровський, Бахмутський та Волноваський.

 

Визначено механізм правонаступництва в нових громадах та районах - Фото №2

 

Завдяки новому закону з’явились законодавчі підстави проводити або злиття тих районних рад, які об’єднали в нові, або створювати нову структуру управління там, де не було районної ради. Краматорський та Маріупольський – повністю нові райони на території Донеччини. А Покровську районну раду утворили колишні Покровська та Добропільська  райради.

Нові  райони стали правонаступниками усього майна, яке було у спільній власності громад колишніх районів. Спочатку в нові райони перейде майно, яким управляли старі райони, а потім його передаватимуть у громади. Терміни цих процесів – до середини 2021 року.

Поки триватиме процес передачі майна, громади можуть передавати бюджетні гроші до районних бюджетів на його утримання.

«Цей закон є основою тяглості місцевого самоврядування та створює для функціонування місцевої влади умови, які гарантують стабільність правових відносин», – зазначає Максим Ткач.

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика