66 громад на Донеччині: Кабмін затвердив перспективний план

Донеччина має перспективний план формування об’єднаних територіальних громад, якими охоплено 100% всієї території області. Нині сформовані ОТГ не лише на підконтрольній Україні території, а й на тимчасово окупованій частині Донецької області.

46 громад на підконтрольній Україні території та 20 на тимчасово окупованій

Кабінет Міністрів України затвердив перспективний план формування територій громад Донецької області. Всього за планом їх має бути сформовано 66 ОТГ:

46 громад на підконтрольній Україні території (Званівська, Світлодарська, Сіверська, Соледарська, Часовоярська, Великоновосілківська, Комарська, Старомлинівська, Волноваська, Мирненська, Ольгинська, Хлібодарівська, Білозерська, Криворізька, Шахівська, Іллінівська, Мангушська, Курахівська, Мар’їнська, Кальчицька, Нікольська, Новодонецька, Олександрівська, Гродівська, Удачненська, Андріївська, Миколаївська, Черкаська, Очеретинська, Авдіївська, Бахмутська, Вугледарська, Добропільська, Дружківська, Краматорська, Костянтинівська, Лиманська, Маріупольська, Сартанська, Мирноградська, Новогродівська, Покровська, Селидівська, Слов’янська, Святогірська, Торецька) та

20 на тимчасово окупованій території (Амвросіївська, Вуглегірська, Бойківська, Новоазовська, Кальміуська, Старобешівська, Горлівська, Докучаєвська, Донецька, Дебальцівська, Єнакієвська, Жданівська, Макіївська, Сніжнянська, Іловайська, Харцизька, Хрестівська, Чистяківська, Шахтарська, Ясинуватська).

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля:

«Перспективні плани – це основа майбутніх територіальних громад, і вони відтепер будуть охоплювати 100% території». Від початку реформи децентралізації громади мали можливість об’єднуватися добровільно. Тепер ті, хто не встиг цього зробити будуть сформовані згідно з перспективним планом за принципом «сильна громада».

Процес децентралізації після місцевих виборів залишиться динамічним

Восени цього року мають відбутися місцеві вибори. Мешканці області  обиратимуть депутатів сільських, селищних та міських рад, а також голів об’єднаних територіальних громад. В Донецькій облдержадміністрації кажуть, процес децентралізації продовжиться і надалі. Зокрема, перший заступник голови області Ігор Мороз стверджує, що після виборів усі населені пункти зможуть розглядати питання доцільності перебування у тій чи іншій ОТГ. За бажанням громади зможуть виступати з ініціативами щодо приєднання до іншої.

У свою чергу, в Уряді зазначають, що процес децентралізації має стати новим рівнем відповідальності й одночасно рівнем можливостей. Люди в громадах зможуть самі вирішувати, на що витрачатимуться гроші з місцевих бюджетів та, як облаштовувати та розбудовувати власну громаду.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies