8 гривень мало, а 10 занадто – комісія перевіряє обґрунтованість підвищення тарифів на проїзд у краматорському транспорті


30941
коментарі відсутні

8 гривень мало, а 10 занадто – комісія перевіряє обґрунтованість підвищення тарифів на проїзд у краматорському транспорті

Місяць тому три підприємства, що здійснюють пасажирські перевезення у Краматорську, звернулися до виконкому з пропозицією підвищити тарифи. Свої розрахунки надали комунальне підприємство «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» та приватні підприємства «АТП 11410» і «ЮМВОСА». У зв’язку з цим було скликано робочу групу, яка перевіряла розрахунки перевізників та розмірковувала над тим, який тариф буде прийнятним для економіки підприємств і для платоспроможності пасажирів.

У своєму зверненні до краматорського міського голови приватні автоперевізники попросили підвищити тариф до 8 гривень як в режимі «маршрутного таксі», так і у «звичайному» режимі руху. Наразі тариф становить 7 і 6 грн відповідно. Як і зазвичай, свою просьбу пояснювали підвищенням мінімальної заробітної плати та зростанням цін на пальне та запчастини.

Однак на засіданнях робочої групи від представників приватних перевізників пролунали зовсім інші цифри. Вони заявили, що підвищення тарифу до 8 гривень не має сенсу, оскільки собівартість однієї поїздки складає близько 11 гривень. Тож необхідно встановити тариф у розмірі 10 гривень.

8 гривень мало, а 10 занадто – комісія перевіряє обґрунтованість підвищення тарифів на проїзд у краматорському транспорті - Фото №1

Представники приватних перевізників: заступник директора «АТП 11410» Андрій Безуглий і головний бухгалтер ТОВ «ЮМВОСА» Світлана Зінов’єва

 

“Якщо ми хочемо оновити рухомий склад і зберегти водіїв, яким потрібно платити зарплату хоча б у 15 тисяч гривень, то потрібно встановити відповідний тариф на проїзд. А це 10 гривень. Зараз підвищувати до 8 гривень не актуально, краще зовсім нічого не робити», – заявив заступник директора «АТП 11410» Андрій Безуглий.

У голови робочої групи склалася інша думка. Заступник міського голови Андрій Безсонний вважає, що підвищення до 10 гривень викликає обурення у суспільстві, тому достатньо буде 8 гривень. При цьому він усвідомлює, що таке незначне підвищення не дозволить перевізникам придбати нові автобуси, а лише проводити ремонт старих.

За словами представників приватних перевізників, у разі встановлення тарифу у розмірі 10 грн, вони б мали змогу закуповувати по 5 нових машин щороку. Після останнього підвищення, що відбулося восени 2018 року, «АТП 11410» придбало 5 нових одиниць, а «ЮМВОСА» – 3 одиниці.

Щодо комунального транспорту – пропонується підняти вартість проїзду в тролейбусах з 5 до 7 грн, а в муніципальних автобусах з 6 до 8 грн, що майже дорівнює собівартості проїзду. Наразі підприємство дотується з міського бюджету.

Після трьох засідань робочої групи її учасники дійшли висновку, що загалом розрахунки усіх перевізників щодо підвищення тарифів обґрунтовані. Тому пропозицію про встановлення вартості проїзду в тролейбусах у розмірі 7 грн, а в автобусах 8 грн спочатку винесуть на громадські обговорення, а потім – на затвердження виконкому. Тож очікувати нових тарифів будемо десь за місяць.

Також влітку відбудеться черговий конкурс на визначення автоперевізників. Його головною вимогою буде можливість безготівкового розрахунку за проїзд у маршрутках.

«До участі у конкурсі будуть допущені лише ті підприємства, які встановлять у своїх машинах прилади для безготівкової оплати проїзду, а також включяться у міську систему «Дозор», – наголосив Андрій Безсонний.

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі