АКМЦ-online: Прес-сніданок із заступницею голови Краматорського міського суду Донецької області

3705
коментарі відсутні

За 26 років незалежності України було сім спроб реформувати судову гілку влади. Остання восьма спроба почалась з 2 червня 2016 року, коли Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції в частині правосуддя та новий Закон України «Про судоустрій та статус суддів».  На якому етапі нині знаходиться цей процес?

Ідея створення електронного суду полягає в налагодженні процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді між судовими установами, учасниками судового процесу, а також іншими державними структурами з метою забезпечення справедливого та неупередженого правосуддя в Україні. Крім того передбачено фіксування судового процесу і участь сторін процесу у судових засіданнях в режимі відео-конференції. Коли чекати впровадження цих змін? Пропонуємо обговорити ці та інші питання під час прес-сніданку  із заступницею голови Краматорського міського суду Донецької області Анастасією Михальченко.

Питання до обговорення:

  1. Що являє собою судова реформа і чому вона так важлива для пересічних людей? Як фінансово буде забезпечена судова реформа. Скільки на це в бюджеті закладено коштів? Яку винагороду отримують (будуть отримувати) судді?
  2. Хто здійснює контроль за діяльністю суддів?
  3. Що таке «електронний суд» та для чого він нам потрібен? Коли буде створена єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система та коли почне працювати? Яка процедура буде з тими особами, які не мають доступу до інтернету? Старий режим чи будуть створенні якісь установи, які надаватимуть відповідні безкоштовні послуги?
  4. Е-Декларації. Що вони собою являють та для чого нам потрібні ? Хто має право або зобов’язаний декларувати свої доходи? Що очікує посадовців у випадку незаконного збагачення або зазначення недостовірних відомостей?

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також