Бахмутська громада розробила свій бренд


4590
коментарі відсутні

Бахмутська громада розробила свій бренд

Бахмутська ОТГ з найстарішою історією усе ж таки наймолодша серед об’єднаних громад Донецької області. Вона утворилась влітку минулого року шляхом приєднання сільської території до міста. Громада скористалась спрощеним механізмом створення, без проведення перших виборів – його на законодавчому рівні дозволили для міст обласного значення.

За цей час громада активно розвивається, намагаючись наблизити життя в селах до рівня життя в місті. Серед найсвіжіших надбань Бахмутської ОТГ – створення власного бренду громади.

 

Як працювали над розробкою бренду

 

Результати презентували на черговій сесії  Бахмутської міської ради. Стратегія соціально-економічного розвитку Бахмутської ОТГ, розроблена на період до 2027 року, містить розділ «Гостинна старовинна столиця Донбасу, модерновий простір розвитку туризму та дозвілля». Цим напрямом було передбачене створення туристичного бренду громади.

За словами першої заступниці міського голови Тетяни Савченко, розробкою бренду зайнялись команда експертів «Брендвиль» за підтримки ПРООН та робоча група, куди увійшли представники всіх населених пунктів ОТГ, представники місцевого самоврядування та громадськості.

Під час роботи були воркшопи, анкетування, зустрічі з жителями. Екскурсія містом та відвідування інших населених пунктів громади дозволила експертам зануритись у контекст та зрозуміти, в чому полягає унікальність Бахмутської ОТГ.

 

Мальовнича комфортна громада, де завжди чекають

 

Спільними зусиллями сформулювали позиціонування громади, яке можна висловити декількома фразами:

  • Бахмут – це мальовниче комфортне місто та лаконічно приєднані сільські громади. Це зручна інфраструктура та затишна атмосфера.
  • Його нова громада – це спільна давня історія. Це бахмутський повіт. Це колектив, об’єднаний віковими традиціями. Це люди, які стоять один за одного стіною. Це Громада, яка приймає нових мешканців та відстоює спокій та щастя кожного.
  • Тут тобі завжди раді, і у цій спільноті ти відчуєш себе в родинному колі. Тут комфортно бути частиною успішної громади, бути жителем.

Слоганом Бахмутської ОТГ стали слова «ТЕБЕ ТУТ ЗАВЖДИ ЧЕКАЮТЬ!», що означає:

  • Бахмут – це домашній затишок та комфортна громада-родина.
  • Тут завжди добре, саме тому тебе тут завжди чекають.

 

Робота над логотипом

 

Непростим завданням стало створення айдентики громади, візуалізація напрацьованого. Щоб створити логотип, запропонували долучитись місцевим жителям. Відгукнулись місцеві дизайнери, молодь. Серед запропонованих варіантів обрали найкращі та оголосили онлайн-голосування. Вийшло так, що відразу два з трьох варіантів сподобались громаді. Обидва варіанти об’єднали і вони доповнили смислом один одного.

 

Троянди і фортеця

 

В центрі логотипу – стилізована перша буква назви міста Бахмут. Верхня частина букви нагадує фортецю, що ілюструє потужність громади і пов’язує логотип з концепцією позиціонування. Буква поміщена у восьмикутну зірку, що нагадує козацьку зірку Алатир. Це ілюструє зв’язок з козацькою історією поселень і розвитку території. Бахмут називають ще містом троянд, тому знак має вигляд квітки.

 

Бахмутська громада розробила свій бренд - Фото №1

 

Бахмутська громада – мирна та гостинна

 

Бренд Бахмутської ОТГ розроблений та презентований громаді. Попереду – його офіційне затвердження з правової точки зору. Наразі розбираються з тонкощами законодавства, в тому числі про інтелектуальну власність, щоб наступним рішенням міської ради офіційно затвердити бренд і логотип.

Туристичний бренд для громади розроблений на просування позитивного іміджа Бахмутської ОТГ, розповідає Марина Юхно, начальниця управління економічного розвитку Бахмутської міської ради.

«Для Бахмутської ОТГ бренд важливий з точки зору інвестиційної та туристичної привабливості. Особливо коли в країні триває ООС, – пояснює Марина Юхно. – Люди не те що з-за кордону, а з інших регіонів України бояться їхати до нашої громади, бо переймаються через небезпеку. А Бахмутська громада – мирна та безпечна територія, ми намагаємось усім це донести. У нас не страшно, приїжджайте. Ми раді гостям та партнерам, прагнемо розвиватись».

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі