Безкоштовне навчання для дітей з окупованих територій


7641
коментарі відсутні

Безкоштовне навчання для дітей з окупованих територій

Учні зі шкіл на окупованих територіях Донбасу та Криму можуть розраховувати на безкоштовну освіту в українських вузах. Навіть при умові, що вони не здають ЗНО, не мають атестату та якщо ще не отримали український паспорт.

 

Алгоритм вступу до вишу в Україні

 

Діти, які навчаються в школах на окупованій території, не мають змогу в такому ж обсязі отримувати знання з української мови чи історії України, як їх однолітки в школах на підконтрольній частині країни. Тому вони можуть розраховувати на спрощену процедуру вступу до вишу, а саме без складання ЗНО.

Що необхідно зробити?

Крок 1. Слід звернутися до освітнього центру. Сьогодні в базі 109 навчальних закладів вищої та передвищої освіти. Переважно – на території східної частини України.

Крок 2. В період з 9 червня до 23 жовтня надати наступні документи:

  • заяву;
  • документ, що посвідчує особу та громадянство або свідоцтво про народження;
  • освітню декларацію (заповнюється разом з представником освітнього центру);
  • фото розміром 3х4.

Крок 3. Пройти державну підсумкову атестацію з української мови та історії України. Зробити це можна, наприклад, за базі Краматорського ліцею № 8. При успішній здачі дисциплін буде видана довідка та одночасно замовлено атестат про загальну середню освіту.

Крок 4. Залишається звернутися до бажаного вищого навчального закладу, який бере участь в програмі, та подати документи до приймальної комісії. Ще один вступний іспит здати вже в обраному виші.

Хочете на бюджет – подавайте документи до 22 серпня

 

При бажанні вступити на бюджетну форму навчання слід встигнути подати документи не пізніше 22 серпня (вступникам з Криму – не пізніше 20 серпня). Загалом прийом документів за спрощеною процедурою буде здійснюватися до 23 жовтня.

При зарахуванні на бюджет та отриманні статусу переселенця буде виплачуватися соціальна стипендія.

«В минулому навчальному році можливістю зарахування без здачі ЗНО скористалися 23 абітурієнти, які тепер уже є студентами нашого вишу. Всі вони навчаються на бюджеті та отримують стипендію», – розповіла Вікторія Федоренко, відповідальний секретар приймальної комісії та керівник центру «Донбас-Україна» в Донбаській національній академії будівництва і архітектури.

За цим посиланням можна знайти перелік населених пунктів, жителі яких можуть розраховувати на спрощену процедуру вступу.

У робочі дні з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00 та в п’ятницю з 9:00 до 17:00 працює урядова гаряча лінія 0-800-504-425. За нею вступників із тимчасово окупованих територій проконсультують з питань вступу до вишу в Україні.

Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі