Більш заразний, ніж попередні: що потрібно знати про новий штам коронавірусу «FLiRT»

10271
коментарі відсутні

Більш заразний, ніж попередні: що потрібно знати про новий штам коронавірусу з «FLiRT»

Поки що новий штам коронавірусу був зафіксований в Івано-Франківській області та у Києві.

Новий штам коронавірусу з умовною назвою «FLiRT» більш заразний, ніж усі попередні варіанти цієї інфекції адже передається від людини до людини набагато швидше. Лікарі радять вакцинуватись, щоб запобігти захворюванню.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» сказав заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Укрінформ.

«На минулому тижні було зареєстровано три випадки нового субваріанту FLiRT, який до цього на території України не зустрічався: два випадки в Києві і один випадок в Івано-Франківській області. Це є один з субваріантів, який попередньо характеризується тим, що він ще швидше передається від людини до людини і ще в більшій мірі уходить від імунної відповіді», — сказав Кузін.

Чим відрізняється FLiRT?

Новий штам коронавірусу краще уникає імунної відповіді організму, хоча зберігає всі «класичні» симптоми. До них відносяться:

  • зростання температури тіла людини у перші дні, коли FLiRT потрапляє в організм;
  • поява кашлю;
  • головний біль;
  • больові відчуття у мʼязах.

На думку головного держсанлікаря, якщо людина отримала бустерну дозу вакцини, ризик захворіти зменшується.

Кузін додав, що попри те, що ВООЗ офіційно ще не надала оцінок щодо зростання захворюваності на ковід та новий штам FLiRT, є повідомлення від цієї організації, що поточна вакцина, яка використовується для профілактичних щеплень як у світі, так і в Україні, є ефективною.

У нашій країні вакцина проти ковіду є в кількості пів мільйона доз, і вона доступна.

«Зараз дещо спрощений механізм отримання вакцини. Людина, яка має супутні неінфекційні захворювання, такі як цукровий діабет, надмірну вагу або серцево-судинні захворювання, або онкологічні захворювання, повинна отримати однократне щеплення. Це базовий курс вакцинації, і потім такій людині рекомендується щорічний один бустер. Для медпрацівників, працівників сфери обслуговування така сама рекомендація, враховуючи їхній професійний ризик і достатню кількість контактів», – розповів Кузін.

Так само, за його словами, для людей, які не мають супутніх неінфекційних захворювань, достатньо однократної вакцинації як базового курсу.

Читайте також: «Укрпошта. Аптека»: як українці можуть отримати ліки безплатною доставкою


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика