Бізнес запрацює по-новому: що зміниться з 1 липня

31890
коментарі відсутні

Довоєнні податки та перевірки бізнесу повертаються

Верховна рада планує відновити в Україні довоєнну систему оподаткування бізнесу.

Парламент підтримав у першому читанні внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законів, що стосуються особливостей оподаткування під час війни.

Тож, у разі підписання президентом, фізичні особи-підприємці (ФОП) перестануть сплачувати пільговий 2% податок вже з 1 липня 2023 року. Також з 1 липня планують відновити документальні планові податкові перевірки. Це частина зобов’язань, які Україна взяла на себе перед Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомили у пресцентрі Міністерства фінансів України.

Як зазначили у Мінфіні, йдеться про ухвалення законопроєкту № 8401. Документ покликаний посприяти збільшенню податкових надходжень до бюджетів різних рівнів 2023 року на суму до 10 млрд грн.

Проєктом закону пропонується:

  • скасувати можливість для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу;
  • скасування можливості для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • відновити проведення документальних перевірок;
  • відновити застосування штрафних санкцій;
  • відновити перебіг строків, визначених податковим законодавством.

Читайте також: Скасування 2%: кого з ФОП можуть перевести на загальну систему оподаткування

Деталі

 

Документом передбачено, що перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності безпечного доступу до територій, приміщень та документів, пов’язаної з обчисленням та сплатою податків і зборів.

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в ефірі телемарафону «Єдині новини» зазначив, що перевірки будуть здійснюватися на тих територіях, де не йдуть бойові дії. Так само й відновлення покарань за невиконання податкових обов’язків буде на тих територіях, де не йдуть військові дії.

«Власне цим і приводиться система податкова до того стану, тих правил, які існували в мирний час до початку активної фази війни», – сказав Гетманцев.

Що стосується штрафів за відхилення від податкового законодавства, то ідеться про правильність нарахування, обрахунку та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, правил використання касових апаратів.

З 1 січня 2022 року багато підприємців, якщо мають валютну виручку, повинні були працювати з РРО, але цей обов’язок Рада послабила після початку повномасштабної війни. Також передбачені штрафи за те, що бізнес не був зареєстрований у розмірі від 17 тис. до 85 тис. грн. (покарання за здійснення господарської діяльності без держреєстрації як суб’єкта господарювання передбачене статтею 165 кодексу України про адміністративні правопорушення). Також доведеться доплатити 18% ПДФО, 1,5% військового збору, а також штраф за несвоєчасну сплату податку 20% за весь час незаконного функціонування бізнесу.

Читайте також: Аграріїв звільнили від сплати податків на заміновані, забруднені та окуповані землі


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика