Блокування карток за борги: кількість банків у системі зросла утричі
Блокування карток відбувається через вимоги державних та приватних виконавців. Майже утричі збільшилася кількість банків, що приєдналися до автоматичної системи. При цьому сама система працює не завжди так, як має працювати, оскільки «заморожуватися» повинна тільки сума боргу, а фактично можуть повністю заблокувати рахунок.
Ще у квітні 2021 року, відповідно внесених змін до наказу Мін’юсту від 23 березня 2021 року («Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів»), до системи було підключено 7 банків. Сьогодні в Україні 73 банка, з яких 18 вже почали автоматично блокувати рахунки українців через їхні борги.
Список банків, які почали блокування карток
- «ПРИВАТБАНК»
- «УНІВЕРСАЛ БАНК»
- «ОКСІ БАНК»
- «ТАСКОМБАНК»
- «ІНДУСТРІАЛБАНК»
- «БАНК ВОСТОК»
- «ПРОКРЕДИТ БАНК»
- «ЛЬВІВ»
- «КОНКОРД»
- «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ»
- «КРЕДОБАНК»
- «ОТП БАНК»
- «ІДЕЯ БАНК»
- «МЕТАБАНК»
- «УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ»
- «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»
- «УКРСИББАНК»
- «РАДАБАНК».
Наразі кількість банків, які здійснюють блокування карток за борги, збільшилася майже утричі. Проте до системи поки що не доєдналися Ощадбанк, Сбербанк, ПУМБ, Укргазбанк, Альфа-Банк Україна.
Що робити, якщо відбулося блокування рахунку за борги
За словами начальника управління НБУ з захисту прав споживачів фінансових послуг Ольги Лобайчук, кошти можуть бути арештовані на всіх рахунках боржника.
«Виконавець має право накласти арешт на кошти боржника, що знаходяться в банку. Від того, як оформлений документ про арешт коштів, залежить, чи будуть арештовані всі кошти, чи лише їх частина. Так, якщо виконавець вказав суму, і на рахунку достатньо коштів, то буде арештована лише ця сума коштів. Якщо ж коштів недостатньо або виконавець не вказав точну суму, що підлягає арешту, можуть бути арештовані кошти на всіх рахунках боржника», – пояснила Ольга Лобайчук.
У разі, якщо банківські рахунки було повністю заблоковано через борги, потрібно направити виконавцю письмову вимогу за вашим провадженням щодо скасування постанови про арешт рахунку. Якщо відповіді немає – підготувати скаргу на керівництво державної виконавчої служби. Далі – подати позов до місцевого адміністративного суду.
Нагадаємо. Раніше ми писали про те, чому може відбуватися блокування та як дізнатися, чи є борг, щоб не отримати неприємний сюрприз у вигляді арешту коштів.
(За матеріалами Opendatabot)
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!